Rasy psów według FCI

Pies rekord guinessa
Ciekawostki o psach, Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Największy pies świata – ten tytuł przypadł suczce rasy dog niemiecki, która wabi się Freddy. Mieszka ona ze swoją opiekunką w Essex W Wielkiej Brytanii i ma aż 1,035 m wzrostu! Właścicielka przyznaje, że opieka nad tak dużym psiakiem potrafi być wymagająca, ale robi to z radością i jest bardzo szczęśliwa, że mieszka z Freddy – radosnym i kochanym psiakiem. Co warto wiedzieć o Freddy i o rasie dog niemiecki?

shih tzu
Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Shih tzu jest pięknym i dostojnym psiakiem, który najprawdopodobniej pochodzi z Chin (choć patronat nad rasą sprawuje Wielka Brytania). Ten uroczy, tajemniczy piesek jest polecany dla alergików i rodzin z dziećmi. Jego pielęgnacja nie jest bardzo wymagająca, a charakter sprawia, że można się w nim zakochać dosłownie od pierwszego wejrzenia. Co warto wiedzieć o rasie shih tzu?

Beagle rasa
Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Beagle są bardzo wiernymi, lojalnymi, a także długowiecznymi psami. Są psami myśliwskimi, co często objawia się w ich zachowaniu, potrafią być głośne i często wyć. Jednak poza kilkoma wadami (które ma przecież każda rasa), są przyjacielskimi łobuziakami, których trudno nie pokochać. Co warto wiedzieć o beaglach?

Bloodhound (Pies św. Huberta) - opis rasy
Rasy psów, Rasy psów według FCI

Bloodhoud jest inaczej nazywany psem św. Huberta, ponieważ pierwszymi bloodhoundami były psy zamieszkujące klasztor na terenie Francji, konkretnie w górach Ardeńskich. Klasztor ten jest pod wezwaniem św. Huberta w miejscu, gdzie doświadczył on podobno cudownego objawienia.

Basset hound
Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Basset hound jest znany jako pies z długimi uszami. Legenda głosi, że wywodzą się one aż z Konstantynopola, choć oficjalnie jako miejsce pochodzenia podaje się Wielką Brytanię. Bassety zyskały szczególną popularność dzięki słynnemu serialowi detektywistycznemu z udziałem porucznika Colombo. Pies porucznika był właśnie bassetem. Co warto wiedzieć na temat tej rasy?