Najsłodsze psy - pomsky

Słodkie pieski – rasy, które pokochasz od pierwszego wejrzenia

Psiaki są naprawdę urocze i aż chce się je przytulać, prawda? W tym tekście opowiem o rasach psów, które są wyjątkowo urocze i słodkie – aż chce się je przytulać i głaskać bez końca! Jakie słodkie pieski warto znać? 

Słodkie pieski – rasy 

Niektóre rasy psów są naprawdę urocze i całuśne – potrafią skraść serce każdego! Jakie to rasy? 

Pomeranian

O rasie pomeraniana pisałam już kilkukrotnie – ten słodki psiak bije w ciągu ostatnich lat rekordy popularności! Uwielbia się bawić i dokazywać. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, jest to świetny pies dla całej rodziny, uwielbia dzieci, bardzo lubi zabawę i spacery. Bardzo szybko się porusza, dlatego trzeba mieć go na oku, ponieważ w jednym momencie potrafi uciec z pola widzenia. Te psiaki są dość waleczne i odważne, lubią zaczepiać inne zwierzęta, szczególnie te, które są dużo większe od nich. Pomeraniany są wbrew pozorom świetnymi stróżami, które jednak bywają dość uciążliwe dla sąsiadów – dlatego o wiele lepiej nadają się do mieszkania w domu, niż w bloku. Pomeranian potrzebuje dużo uwagi i miłości ze strony swojego opiekuna – naprawdę mocno przywiązuje się do rodziny, ale może mieć problem z obcymi. Znanym pomeranianem jest piesek Boo, który podpija internet w tak niesamowitym tempie, że sporo ludzi uważa, że „piesek Boo” jest rasą samą w sobie. Boo ma kilkanaście milionów fanów na Fb. 

Pudel

Do rankingu „słodkie psy” trzeba z pewnością zaliczyć pudla, który nie tylko zajmuje najwyższe miejsca w rankingach najbardziej inteligentnych psów świata, ale też jest naprawdę pełnym radości psiakiem, który skrada serce opiekunów. Pudle uwielbiają spacery i dużo zabawy, szczególnie takiej, która aktywnie stymuluje ich umysł. Wszelkie zabawy umysłowe dla tego psiaka będą wprost idealne! Pudle są uroczymi psiakami, które świetnie nadają się dla rodzin z dziećmi – te psiaki mają świetny instynkt opiekuńczy i fantastycznie dogadują się z dziećmi. Są również polecane dla alergików, z uwagi na to, że nie tracą sierści. Należy jednak pamiętać, że nie dla wszystkich alergików pudel będzie odpowiedni. W związku z tym, że nie tracą one sierści, trzeba je regularnie strzyc. regularnie, czyli co około 1,5 miesiąca. Pudle trzeba również regularnie czesać. Z uwagi na bardzo gęstą sierść, zaniedbanie czesania może prowadzić do różnych zapaleń skóry. 

Chihuahua

Wszyscy znany chihuahuę, ten słodki piesek zasłynął jako rasa, którą bardzo chętnie wybierają celebryci. Chihuahua występuje w dwóch odmianach – krótkowłosej i długowłosej. Jest to malutki piesek, który bez problemu mieści się w ręce, jednak nie należy lekceważyć jego charakteru, który jest dość silny. To radosny i pewny siebie psiak, który ma silny instynkt terytorialny i lubi bronić domu, tak jakby nie zdawał sobie sprawy ze swoich niewielkich wymiarów. Dlatego często się zdarza, że chihuahua nie czuje, że nie powinien zaczepiać o wiele większych od siebie psów. Chihuahua został wyhodowany tak naprawdę tylko po to, żeby umilać człowiekowi czas. I faktycznie, udaje mu się to bezbłędnie. Ten psiak nie nadaje się do rodzin z małymi dziećmi – jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić. Starsze dzieci natomiast powinny spędzać z nim czas pod nadzorem rodziców. Lubi uczyć się sztuczek, ale trzeba robić to spokojnie, nie znosi krzyku i niełagodnego traktowania. 

Reklama

Pomsky

Ten słodziak jest mieszanką husky ego z pomeranianem. Niesamowicie urocza mieszanka, prawda? Dzięki połączeniu genów obu ras, są to psiaki o niezwykłej inteligencji i szybkości uczenia się. Przywiązują się silnie do swojej rodziny jak pomeraniany, ale mają dość sporą potrzebę ruchu i niezależności, jak husky. Trudno oprzeć się ich uroczym oczkom. Lubią niestety płatać figle swoim opiekunom i uciekać, jednak ze względu na swój niewielki wzrost, nie wychodzi im to zbyt dobrze. Uwielbiają biegać po ogrodzie, lubią robić to bardzo często. Pomsky uwielbia dzieci, wręcz je kocha. Nie ma też obawy, że mógłby zrobić niechcący dziecku krzywdę, tak jak może się to stać w przypadku dużego i ciężkiego husky ego. 

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

AKITA AMERYKAŃSKA

Akita Amerykańska to wychodowana przez Amerykanów rasa wywodząca się od japońskich akit. Akity Amerykańskie charakteryzują [...]

Dodaj komentarz

Reklama