Porady

Gdzie kupić ubezpieczenie dla psa
Livestyle, Porady

Coraz więcej opiekunów psiaków chce, żeby ich psiak był chroniony na wypadek nieszczęśliwego wydarzenia, czy innych przykrych sytuacji. Nie każdego psa można jednak ubezpieczyć. Od czego zależy polisa i jej rodzaj? Przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzaka i jego wieku.

Socjalizacja szczeniaka jak zacząć
Tresura, Zachowanie psów

Socjalizacja szczeniaka – jak powinna przebiegać? Okres szczenięcy jest pod wieloma względami podobny do dzieciństwa – to właśnie wtedy kształtuje się większość zachowań społecznych, osobowość i zainteresowania. Socjalizacja szczeniaka jest kluczowym elementem jego wychowania i absolutnie nie należy jej zaniedbywać.

Co grozi zwierzakowi karmionemu „ludzkim” pokarmem?
Zdrowie psów, Żywienie psów

Niemal każdy posiadacz psa czy kota słyszał o tym, że karmienie ich jedzeniem ze stołu jest niewskazane. Mimo to, prawie wszyscy to robią. Statystyki pokazują jasno, że jedynie zawodowi hodowcy zachowują rygor. A przecież ludzkie jedzenie szkodzi naszym pupilom.

Linienie psa
Pielęgnacja psa, Porady

Linienie psa potrafi być naprawdę uciążliwe dla opiekunów. Szczególnie nasilone jest latem i jesienią, kiedy organizm psa przygotowuje się do innych warunków pogodowych i zmienia szatę na zimową, grubszą, albo letnią, lżejszą. Czym tak naprawdę jest linienie i co warto o nim wiedzieć?

Jak rozpoznać boreliozę u psa
Porady, Zdrowie psów

Borelioza u psa jest przenoszona przez kleszcze i jest bardzo poważną chorobą, która może prowadzić nawet do śmierci. Co warto wiedzieć o tej chorobie, jak można ją zapobiegać i jak wygląda kwestia leczenia?