Rasy psów

Rasy psów

Labrador golden retriever? Czy to ta sama rasa? Często można usłyszeć niepewność w głosie ludzi, którzy zastanawiają się, czy golden i labrador to ta sama rasa z minimalną różnicą – golden ma długie, a labrador krótkie włosy.

Pies rekord guinessa
Ciekawostki o psach, Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Największy pies świata – ten tytuł przypadł suczce rasy dog niemiecki, która wabi się Freddy. Mieszka ona ze swoją opiekunką w Essex W Wielkiej Brytanii i ma aż 1,035 m wzrostu! Właścicielka przyznaje, że opieka nad tak dużym psiakiem potrafi być wymagająca, ale robi to z radością i jest bardzo szczęśliwa, że mieszka z Freddy – radosnym i kochanym psiakiem. Co warto wiedzieć o Freddy i o rasie dog niemiecki?

Pies jak lew
Rasy psów

Najdroższy pies świata – jaka rasa jest najdroższa? Czasami zastanawiasz się pewnie, jaka jest najdroższa rasa psa i co ma wpływ na wysoką cenę? Czy płacenie takich zwrotnych kwot za psa ma jakiś sens? I czym kierują się ludzie decydując się na taką rasę? W dzisiejszym artykule więcej o tym, jakie rasy psów są najdroższe.

Border Collie opis rasy
Popularne, Rasy psów

Psy są bardzo dobrymi przyjaciółmi ludzi i po latach przebywania ze swoimi opiekunami, rozumieją ich bez słów. Z wzajemnością. Czasami naprawdę zadziwia nas to, jak wiele pies rozumie bez słów, jak szybko się uczy i jak bardzo czasami jest podobny do człowieka. Jakie są jednak najmądrzejsze psy?

shih tzu
Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Shih tzu jest pięknym i dostojnym psiakiem, który najprawdopodobniej pochodzi z Chin (choć patronat nad rasą sprawuje Wielka Brytania). Ten uroczy, tajemniczy piesek jest polecany dla alergików i rodzin z dziećmi. Jego pielęgnacja nie jest bardzo wymagająca, a charakter sprawia, że można się w nim zakochać dosłownie od pierwszego wejrzenia. Co warto wiedzieć o rasie shih tzu?

Pieseł rasa cena
Ciekawostki o psach, Rasy psów

Pieseł – rasa tego bohatera memów od 2013 roku (bo właśnie wtedy mem z piesełem stał się popularny) jest bardzo popularna i można to bez problemu zauważyć na ulicy. Czasami opiekun pieseła wychodzi z nim na spacer, spotyka się z zachwytem, robieniem zdjęć i śmiechami. Jakiej rasy jest pieseł i co warto o nim wiedzieć?