Sennik pies – znaczenie snu

Sennik pies” to hasło, które jest naprawdę często wpisywane w wyszukiwarki. Niezależnie od tego, czy wierzysz w znaczenie snów, czy nie, warto zapoznać się z tym, co może oznaczać zwierzak w Twoich snach. Już Freud uważał, że nasze sny są manifestacją naszej podświadomości i mogą pomóc nam w rozwiązaniu, a przede wszystkim zauważeniu problemów. Jednak pomijając kwestią psychoanalizy, co warto wiedzieć o snach, w których występuje pies? 

1. Sennik pies gryzący 

Sen o atakującym, czy gryzącym psie może oznaczać problemy w życiu osobistym. 

2. Sennik chory pies 

Chory pies zwiastuje podobno chorobę w bliskiej rodzinie. Jeśli w Twoim śnie poza tym, że pies jest ranny i ponadto wyje, oznacza to, że Tobie też grozi choroba. Jeśli poza chorobą, psiak jest brudny, może to świadczyć o tym, że rzeczy których się obawiasz, mogą się spełnić. (Nie przykładaj jednak do tego zbyt dużej wagi, koszmary senne są po prostu sposobem organizmu na radzenie sobie z nadmiarem emocji, nie mają głębszego znaczenia, potraktuj znaczenia senne jako ludową ciekawostkę). 

Ranny pies może zwiastować problemy ze zdrowiem i nieprzyjemne zdarzenia. Możesz potraktować to jako zachętę do większego dbania o swoje zdrowie i jako ostrzeżenie, by wykonać badania profilaktyczne, jeśli dawno ich nie wykonywałeś / aś. 

3. Sennik czarny pies 

Czerń nieodłącznie kojarzy nam się z żałobą przynajmniej od kilkuset lat (kiedyś za kolor żałoby uważana była biel, tak samo, jak ponad sto lat temu kolor niebieski był przypisany dziewczynkom, a różowy chłopcom – znaczenie kolorów się zmienia). Czarne koty kojarzą nam się z nieszczęściem, co ciekawe, nie mamy już takich obiekcji w stosunku do czarnych psów. Przynajmniej na jawie. We śnie może się zdarzyć, że widzimy czarnego psa ze święcącymi oczami, który przyprawia nas o dreszcze. Według senników czarny pies widziany we śnie faktycznie nie oznacza nic dobrego, oznacza kłopoty, chorobę, wypadek, rozstanie. Warto jednak nie ulec czarnym myślom, w końcu każdy jest kowalem swojego losu. 

Reklama

4. Sennik biały pies 

Biały pies z kolei oznacza szczęście i jest uznawany za dobry znak, całkowite przeciwieństwo snu o czarnym psie. Dlatego jeśli przyśnił Ci się biały pies, możesz być spokojny i oczekiwać dobrego zdarzenia w życiu, np. wygrania pieniędzy, awansu, nowej ciekawej pracy, generalnie wszystkiego, co może kojarzyć się ze szczęściem. 

Co jednak w przypadku, kiedy pies przyśnił się w biało czarne łaty? W senniku oznacza to, że czekają Cię jakieś trudne decyzje. Trzeba będzie zastanowić się, które jest lepsza i ostrożnie wybrać dobrą opcję. Trudna decyzja może dotyczyć tak naprawdę wszystkiego, wyboru miejsca podróży, miejsca pracy, poważnego zakupu. Trudno określić do czego faktycznie taka trudna decyzja może się odnosić z uwagi na to, że nasze życie jest z natury pełne dylematów i problemów, od których trudno uciec. 

Reklama

5. Sennik pies szczeniak 

Szczeniak jest symbolem niewinności, radości, sympatii i generalnie wszystkiego, co dobre i sympatyczne. Na ogół nie oznacza niczego złego, ale może wystąpić we śnie jako przestroga przed tym, byś lepiej zadbał/a o relacje z ludźmi wokół i nie odrzucał/a nowych znajomości. Sen o szczeniaku może też oznaczać, że ludzie wokół Ciebie otrzymują od Ciebie za mało czułości i uwagi i powinieneś / powinnaś poświęcać im jej więcej. 

Poza tym sen o szczeniaki nie zwiastuje niczego złego, a bynajmniej – jest symbolem, że wszystko powinno się ułożyć i dobrze skończyć. 

Kiedy śnią Ci się np, zdrowe i silne szczenięta, może to oznaczać projekt zawodowy, który zakończy się sukcesem i który będzie źródłem szczęścia, pomyślności i zadowolenia. Według niektórych senników ilość szczeniaków i ich wielkość mogą nawet pomóc w określeniu przybliżonego czasu sukcesu zawodowego. 

Kiedy widzisz we śnie całą masę malutkich szczeniąt, oznacza to po prostu dużo radości. Z kolei kiedy śnisz o tym, że adoptujesz takiego malucha, może to po prostu oznaczać, że lubisz pomagać zwierzętom. 

Reklama

W niektórych przypadkach sen o szczeniakach może oznaczać jednak coś przykrego, np. Kiedy śnią Ci się głodne szczeniaki, może to oznaczać małe problemy. Martwe szczeniaki są ostrzeżeniem przez pogorszeniem relacji z przyjaciółmi. Wyjący szczeniak ostrzega przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Zdarzają się również bardziej makabryczne sny, w których widzimy zabijanie szczenięcia, lub szczeniąt. Jest to znak, że organizm jest przeciążony i potrzebuje odpoczynku, prawdopodobnie w ciągu dnia nagromadziło się po prostu zbyt wiele negatywnych emocji, które szukają ujścia i manifestują się w postaci koszmarnego snu. 

6. Sennik duży pies 

Duży pies w snach oznacza coś innego w zależności od kontekstu z którym go widzimy. Przykładowo, jeśli widzimy dużego psa, ale jest on radosny, będzie to zwiastowało coś dobrego i radosnego, z kolei kiedy widzisz dużego psa, który jest groźny, albo ranny, może to oznaczać duże problemy w rodzinie i kłótnie. 

7. Sennik pies na smyczy 

Pies na smyczy może oznaczać różne rzeczy w zależności od tego, co temu snu towarzyszy, tzn., jeśli pies na smyczy jest spokojny, będzie to oznaczało również spokój w życiu i wszystko, co najlepsze, szczególnie, jeśli wyśniony pies ma białe umaszczenie. Jeśli z kolei pies na smyczy jest niespokojny, szarpie się, albo próbuje uciec, może to oznaczać problemy i rozterki w życiu. Może to oznaczać jakieś niebezpieczeństwo, problemy w pracy, w domu, niebezpieczne sytuacje, etc. Może to być też ostrzeżenie przed włamaniem – przynajmniej tak mówią senniki babilońskie i egipskie. 

Pies na smyczy może być również metaforą Twojego życia. Jeśli jest spokojny, oznacza to, że masz wszystko pod kontrolą i panujesz nad swoim życiem. Jeśli pies na smyczy jest wzburzony, agresywny i się wyrywa, może to oznaczać problemy z poradzeniem sobie z wydarzeniami, które mają miejsce w Twoim życiu. 

Reklama
Reklama

Sen o psie na smyczy może również pojawić się jako sen o psie na łańcuchu. Również nie oznacza to niczego dobrego, jest to obraz tego, że mamy problem z samoakceptacją i nie czujemy się doceniani, czy to w pracy, czy w domu, czy ze strony środowiska. Pies na łańcuchu symbolizuje samotność. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama