Jak narysować psa krok po kroku

Jak narysować psa? Niezależnie od tego, czy chcesz pomóc swojemu dziecku narysować psa, czy sam/a chcesz wiedzieć jak to zrobić, czy może sam/a jesteś uczniem i zależy Ci na tym, by nauczyć się pięknie rysować psiaki. Niezależnie od tego, jak długo nie miałeś ołówka w ręku, w dzisiejszym artykule z pewnością nauczysz się, jak rysować psa krok po kroku. 

Jak narysować psa? 

Przede wszystkim na naukę rysowania psa znajdź spokojny moment dnia, znajdź ciche miejsce i przygotuj sobie ołówek / kredkę i arkusz papieru (np. A4). Unikaj na początku rysowania długopisem, piórem, czy farbami – poprawki będą praktycznie niemożliwe do naniesienia, w przeciwieństwie do używania ołówka, który można łatwo zetrzeć w razie poprawek (a warto przygotować się na to, że początkowo może ich trochę być i jest to całkowicie normalne). 

Jak narysować psa krok po kroku 

1. Cały rysunek zacznij przede wszystkim od narysowania na kartce koła, Postaraj się narysować to koło mniej więcej na środku kartki. Jeśli uczysz swoje dziecko rysować, to punkt, które będzie w stanie bez problemu wykonać same (a przy okazji poćwiczy umiejętności motoryczne i wyobraźnię – rysowanie niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój dziecka). Kółko możesz również narysować, zaznaczając delikatnie linie z czterech stron (tak jakbyś rysował kierunki świata). Pamiętaj jednak, że kółko nie powinno być narysowane zbyt mocno, by można je było później częściowo zmazać. 

2. Następnie narysuj połączone z pierwszym kołem, drugie koło, które będzie nieco mniejsze. Jeśli będziesz mieć problem z narysowaniem mniejszego koła, zawsze możesz pomóc sobie cyrklem. 

3. Narysuj trzecie koło, połączone z kołem pierwszym, które będzie nieco wyżej, niż koło drugie. Koło, które teraz rysujesz, będzie głową psiaka. 

Reklama

4. W 3/4 ostatniego koła narysuj półokrągłą linię, a następnie narysuj mniejsze kółko na tym kole, będzie ono pyszczkiem psa. 

5. Z boku głowy narysuj uszy – powinny być one w kształcie litery V. 

Reklama

6. Następnie narysuj dwie lekko złamane linie wychodzące z koła nr 1 – będą to przednie łapki. 

7. Kiedy skończysz rysować łapki, zabierz się za powtórzenie tej czynności na kole nr 2. Narysowane przez Ciebie linie będą tylnymi łapkami. 

8. Wypełnij przerwy pomiędzy kołami łącząc je linią – powinieneś zacząć widzieć zarys psiej sylwetki bardzo wyraźnie. 

9. Od drugiego koła narysuj krótką kreskę – będzie ona ogonem. 

Reklama

10.Mniej więcej w 1/3 3 koła narysuj przy psiaka – małe okręgi, które następnie powinieneś zarysować. 

11.Po narysowaniu oczu, zabierz się za rysowanie brwi krótkimi pociągnięciami ołówka 

12.Narysuj nos na ostatnim kole, które jest pyszczkiem Twojego zwierzaka. Na nosie narysuj dwie dziurki i narysuj dwie linie odchodzące od linii nosa, które będą wargami i uśmiechem Twojego psiaka. Z ust powinien również wychodzić język, który możesz już teraz narysować. 

13.Następnie dopracuj detale pyszczka zgodnie ze zdjęciem 

Reklama
Reklama

14.Teraz możesz się zabrać za rysowanie sierści wokół głowy i uszu. 

15.Po narysowaniu głowy zacznij domalowywać łapy, dorysowując do linii łapy drugą, zwężającą się ku dołowi 

16.Dorysuj łapom psa sierść, tak jak w przypadku jego głowy i uszu 

17.Powtórz całość z tylnymi łapami, pamiętaj jedynie, by przednia była szeroka i zwężająca się ku dołowi, a druga tylna łapa musi być nieco schowana, tak jak jest to pokazane na zdjęciu 

18.Po narysowaniu łap, zajmij się pogrubieniem ogona psiaka, Dorysuj mu sierść w taki sam sposób, w jaki zrobiłeś to wcześniej z łapami 

19.Wymaż linie koła 

20.Rysunek gotowy, gratulacje! 

Rysunek psa łatwy to stworzenia – jakie rasy psów łatwo narysować? 

Możesz zacząć swoją przygodę z rysowaniem właśnie od tych prostszych ras, a z czasem, kiedy nabierzesz wprawy, zabrać się za rysowanie trudniejszych. Jakie zatem rasy będą na początek dobrym wyborem do malowania? 

Przede wszystkim możesz spróbować namalować psa labradora. Kolejny z pewnością będzie pudel (z uwagi na swoją „okrągłą” fryzurę, będzie dość intuicyjny do namalowania. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rasy o wyrazistych fryzurach i krótkowłose, będą dość łatwe do narysowania. Możesz również spróbować narysować dalmatyńczyka, golden retrievera, shih tzu, bichon frise i bernardyna. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama