Pies kanapowy – top 10 ras idealnych kanapowców

Na świecie istnieje około 400 ras psów, wśród nich wyróżniamy psy myśliwskie, obronne, pasterskie, a gdzieś obok nich mamy psy kanapowe inaczej mówiąc psy do towarzystwa.

Jakie powinny być cechy psa kanapowego? 

Główną cechą takiego psa powinna być łagodność charakteru. Taki pies nie powinien być agresywny, powinien lubić towarzystwo człowieka. Niekoniecznie musi być mały, ponieważ niektóre rasy dużych psów także są idealnym kanapowcami. Piesek bardzo mocno przywiązuje się do rodziny, u której mieszka, nie wolno go zostawiać samego na dłuższy okres, gdyż bardzo mocno przeżywa samotność. Tak, więc jeśli ktoś planuje długie wyjazdy, taki pies nie jest dla niego, bo będzie strasznie cierpiał z tego powodu. Dlatego warto się dwa razy zastanowić nad tym, czy chcemy takiego psiaka.

Rasy psów kanapowych 

Chihuahua 

Rasa ta pochodzi z Meksyku. I jest najmniejszym psem na świecie, gdy jest dorosły, może mieć do 20 cm wysokości. Jego waga jest w granicach 3 kg. Jest to bardzo popularna rasa wśród bogatych kobiet, które lubią chwalić się pieskiem. Głównymi cechami rasy chihuahua jest to, że są bardzo czujne, odważne oraz bardzo żywiołowe. Można je spotkać w odmianie długo, jak i krótkowłosej. Cena takiego pieska waha się między 2500 do 4000 złotych.

Buldog angielski 

Buldog pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest średniej wielkości, masywnym psem. Gdy dorośnie, może mierzyć do 40 cm wysokości i ważyć do 25 kilogramów. Cechuje się tym, że jest bardzo przyjacielski, odważny, ciekawy świata i bardzo łagodny względem człowieka. Uwielbia spędzać czas wylegując się na kanapie. Jego sierść jest dość krótka i delikatna w dotyku. Jeśli chcemy zakupić tę rasę, musimy się szykować na wydatek od 2500 zł do 8000 złotych.

Spaniel Tybetański

Jak sama nazwa wskazuje, rasa ta pochodzi z Tybetu. Przez tamtejszych mieszkańców nazywane są małymi lwami. W pewnym momencie psy te były wysyłane do chińskich pałaców, jako ich ozdoba. Charakteryzują się czujnością, bardzo rozwiniętą zwinnością dorównującą kotom, potrafią bardzo głośno szczekać na intruza. Spaniel Tybetański to bardzo wrażliwa rasa psa i nie wolno podnosić na niego głosu. Dorosły osobnik może mierzyć ok. 25 cm i ważyć do 8 kg. Cena szczeniaka waha się w granicach od 2000 zł do 4000 złotych.

Reklama

Labrador retriever 

Jest to jeden z większych psów kanapowych, Rasa pochodzenia Kanadyjskiego. Psy te mają bardzo łagodne uosobieniem, są bardzo żywiołowe, lubiące zabawę. Charakteryzują się tym, że bardzo lubią dzieci oraz przebywanie w towarzystwie człowieka. Labradory najczęściej występują w kolorze biszkoptowym, czekoladowym i białym. Dorosły osobnik może sięgać 57 cm wysokości i ważyć do 36 kilogramów. Cena za szczeniaka to od 2500 zł do 3000 złotych.

Maltańczyk 

Jest to kolejny mniejszy piesek. Rasa ta pochodzi z Włoch. Z wyglądu przypominają małą białą chmurkę. Maltańczyk to bardzo łagodna rasa psa, bardzo lubiąca towarzystwo człowieka, która szybko się uczy i toleruje obecność innych obcych mu osób. Jego sierść jest zawsze koloru białego bądź koloru kości słoniowej. Może osiągnąć 25 cm wysokości i ważyć do 5 kilogramów. Cena za szczeniaka wynosi od 1800 zł do 3000 złotych.

Reklama

Shar pei

Rasa psa pochodząca z Chin. Jest dość dużym psem. Dorosły osobnik może osiągnąć do 51 cm wzrostu i może ważyć do 26 kilogramów. Jest bardzo towarzyski, potrafi stanąć w obronie swojego właściciela, ale nie jest agresywny, bardzo mocno przywiązuje się do opiekunów. Barwa sierści może przybrać każdy jednolity kolor oprócz białego. Shar pei wymaga bardzo pracochłonnej pielęgnacji. Cena za szczeniaka może wynieść od 3000 zł do 5000 złotych. Warto pamiętać o tym, że przez jego nadmiar skóry, należy robić mu częste testy skórne i odbywać okresowe wizyty u weterynarza.

Owczarek szkocki collie

Jest to rasa psów pochodząca z Wielkiej Brytanii. Psy te są ruchliwe, żywotne i bardzo inteligentne. Uwielbiają spędzać czas, po wysiłku leżąc na kanapie. Potrafią się szybko uczyć i przychodzi im to z łatwością. Posiadają bardzo długą sierść w odcieniach od mahoniowego do złotego oraz tricolor. Dorosłe szkockie collie sięgają do 61 cm wysokości i mogą ważyć do 29 kilogramów. Cena za szczeniaka wynosi od 2000 zł do 2500 złotych. Rasa ta wymaga dużo opieki i poświęcenia sporej ilości czasu na pielęgnację.

Nowofundland

Wyglądem przypomina bardzo puchatego niedźwiedzia. Jego sierść jest puchata, miękka i delikatna w dotyku oraz odporna na zimno i wilgoć. Rasa ta pochodzi z Kanady. Psy te są z natury bardzo spokojne i łagodne. Nowofundlandy mogą spędzać praktycznie cały czas na kanapie. Są bardzo masywne i muskularne. Wysokość psa tej rasy może sięgać do 74 cm a waga nawet do 68 kilogramów. Wymagają bardzo dużej pielęgnacji ich sierści, jak i ogólnej opieki. Cena za szczeniaka wynosi od 2500 zł do 6000 złotych.

Akita Inu

Jest to bardzo spokojna rasa psów. Bardzo lubi dzieci i zabawy z nimi. Bardzo mocno przywiązuje się do człowieka. Dwa razy w roku gubi sierść i wymagane jest wtedy częste czesanie, by sierść nie rozniosła się po całym domu. Rasa ta pochodzi z Japonii. Dorosły osobnik może mieć do 64 cm wysokości i ważyć do 59 kilogramów. Należy wziąć pod uwagę, że Akity Inu nie są najłatwiejsze do wychowania i lubią być uparte. Cena za pieska wynosi od 2000 zł do 4000 złotych.

Reklama

Chow Chow

Z wyglądu przypominają, małe lwy, przez co pięknie się prezentują. Sierść wymaga dużej pielęgnacji, przez co nie nadaje się dla każdej osoby. Rasa ta jest najbardziej leniwą rasą świata. Chow Chowy są bardzo przyjacielskie, łagodne, ale bardzo uparte. Pochodzą z Chin, mogą osiągnąć do 56 cm wysokości i mogą ważyć do 27 kilogramów. Cena za szczeniaka waha się w granicach od 2000 zł do 4000 złotych.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Redakcja

Reklama

Podobne artykuły

Jindo - opis rasy psa

Pochodzenie rasy nie jest znane. Jej nazwa pochodzi od wyspy Jindo położonej na południowy zachód [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama