Posokowiec bawarski – wszystko co powinieneś wiedzieć o tej rasie


Posokowiec bawarski to bardzo piękna rasa psów o długiej i złożonej historii. Jeżeli podobnie jak my zauroczyłeś się tym czworonogiem, poznaj nieco lepiej jego charakterystykę hodowlaną.

Posokowiec bawarski – charakterystyka ogólna

Posokowiec bawarski osiąga zazwyczaj średnią wielkość. Jego głowa jest mocna i wydłużona, a czaszka stosunkowo szeroka i lekko wypukła. Psy mają wyraźnie zaznaczony stop i lekko zakrzywiony nos. Ich kufa powinna być szeroka, z mocnymi szczękami, a wargi całkowicie zakrywające pysk.

Nos posokowców bawarskich jest czarny lub ciemnoczerwony z szerokimi nozdrzami. Uszy są wysoko osadzone i średniej długości; szersze u nasady i zaokrąglone na końcach, zwisające ciężko na głowie. Ich ciało wpisuje się w kształt prostokąta – jest nieco dłuższe niż wyższe i lekko uniesione w zadzie.

Szyja ma średnią długość, jest mocna, z lekkim podgardlem. Klatka piersiowa dobrze rozwinięta, długa i umiarkowanie szeroka.

Posokowce mają długi, dość prosty zad i mocny grzbiet. Ogon jest wysoko osadzony, średniej długości, zwisający do stawu skokowego, noszony poziomo lub zwisający.

Reklama

Umaszczenie posokowców bawarskich

Sierść psów jest krótka, gruba i błyszcząca, bardzo płasko przylegająca do ciała i umiarkowanie szorstka. Włos jest ostrzejszy i dłuższy na brzuchu, nogach i ogonie, a drobniejszy na głowie i uszach. Sierść może występować we wszystkich odcieniach poczynając od czarnego płowego aż do pręgowanego.

Posokowiec bawarski – temperament rasy

Posokowce bawarskie to spokojne i opanowane psy, które są bardzo przywiązane do swoich opiekunów. Podczas polowania są twarde, zdecydowane i wytrwałe – odznaczają się dużą odwagą i zwinnością. Bardzo dobrze czują się na trudnym terenie. Ich doskonały węch i potężny instynkt łowiecki sprawiają, że są doskonałymi partnerami dla zapalonych myśliwych. Potrzebują jednak cierpliwego, doświadczonego trenera. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z psami i to Twój pierwszy czworonóg, dokładnie przemyśl wybór tej rasy.

Reklama

Co powinieneś wiedzieć o żywieniu posokowca?

Psy gończe bawarskie to psy średniej wielkości, dlatego ich dieta powinna być przygotowana dla ras średnich lub średnich lub wysokich potrzebach ruchowych. Ilość pokarmu, który spożywa dorosły pies, jest w dużej mierze zależny od jego wielkości, wieku, budowy, metabolizmu i poziomu aktywności. Pamiętaj jednak, że decydując się na tego czworonoga, spoczywa na Tobie obowiązek zapewnienia mu wymaganej dawki ruchu.

Posokowiec bawarski – dla kogo będzie odpowiedni?

Rasa wymaga dużej ilości codziennych ćwiczeń, dlatego nie będzie dobrym wyborem dla ludzi mieszkających w mieście. Psy zdecydowanie lepiej czują się na obszarach wiejskich, gdzie mogą wybiegać się na polu lub w lesie.

Jeżeli chodzi o charakter, warto pamiętać, że posokowce bawarskie przywiązują się do jednej osoby. Jeśli często są zostawiane same, może to wywołać lęk separacyjny. Są psami zorientowanymi na ludzi i pasują do aktywnej rodziny – także z małymi dziećmi.

Imiona dla psów – wybierz imię dla swojego posokowca bawarskiego

Posokowiec bawarski to pies średniej wielkości, o bardzo szlachetnej posturze i eleganckiej sylwetce. Jeżeli szukasz odpowiedniego imienia dla psa, warto, abyś odniósł się do najlepszych tradycji hodowlanych i bogatej historii rasy. Z naszej strony proponujemy imiona dla psa inspirowane myślistwem lub mitologią słowiańską.

Reklama

Jeżeli zależy Ci, aby imię brzmiało dostojnie, ale nieco bardziej europejsko, możesz zainspirować się mitami greckimi lub rzymskimi. Imiona dla psów, takie jak Ares, Hermes czy Mars, są nie tylko łatwe do zapamiętania, ale na tyle krótkie, że pies szybko zrozumie, że właściciel zwraca się właśnie do niego. Zrezygnuj jednak z długich i trudnych imion – najlepiej postaw na nazwy dwusylabowe lub imiona dla psów, które mają maksymalnie trzy sylaby. Pamiętaj, że imię musi spełniać przede wszystkim wymogi funkcjonalne. Estetyka jest równie istotna, ale nie może przeważyć nad funkcjonalnością.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama