Black and tan coonhound- opis rasy, historia, charakter

Muskularna budowa Coonhound Black and Tan pozwala na połączenie siły, szybkości i zwinności. Ta rasa swoją posturą wpisuje się kształtem w kwadrat. Długie uszy Coonhounda są tak skonstruowane, aby pomóc w wywęszeniu zdobyczy. Ich głęboki pysk dodatkowo zapewnia miejsce na rozbudowany aparat węchowy. Sierść Coonhound Black and Tan jest krótka, lecz gęsta. Dzięki temu zapewnia psu odporność na warunki atmosferyczne. Psy sprawiają wrażenie zarówno czujnych, ale też przyjaznych i chętnych do nawiązywania nowych znajomości. Coonhound stawia kroki z łatwością i pełnią gracji, z wysoko uniesioną głową i ogonem. Szczekanie tych psów jest donośne i o głębokiej tonacji.

Coonhound Black and Tan -Historia

Black and Tan Coonhound jest prawdziwą rasą amerykańską. Prawdopodobnie psy te wywodzą się z krzyżówek dwóch ras, Bloodhound i Foxhound, szczególnie Black and Tan Virginia Foxhound. Black and Tan Coonhound jako rasa rozwinęły się głównie w Appalachach, Blue Ridge, Ozark i Smokey Mountains, gdzie psy te były używane do polowania na szopy i niedźwiedzie. Polowania te odbywały się na dość nierównym terenie. Idąc za przykładem swoich przodków Bloodhound, nos trzyma przy ziemi. W porównaniu do nich pracuje w nieco szybszym tempie. Chociaż wytropili każdego ssaka, to specjalizuje się w szopach praczach i oposach, często wędrując nocą. Psy oznajmiały głośnym szczekaniem znalezienie lub upolowanie swojej zdobyczy.

American Black and Tan Coonhound był pierwszym coonhoundem uznanym przez UKC (Międzynarodowa Agencja Kynologiczna) w 1900 roku. AKC (Amerykańska Agencja Kynologiczna) rozpoznała i opisała rasę w 1945 roku. Coonhound jest jedyną rasą, którą AKC rozpoznała od dziesięcioleci i aktualnie jest popularna jako zwierzę domowe.

Coonhound Black and Tan -Temperament

Coonhound czarno-podpalany nie jest zwykłym członkiem rodziny, lecz wzorowym zwierzakiem. Ten pies jest delikatny, sympatyczny, spokojny i dyskretny w domu. Oczywiście ta rasa może wydawać się trudna w wychowaniu, lecz nie jest to rzecz niemożliwa. Najtrudniej zapanować nad instynktami które bez wątpienia odziedziczył po przodkach. Jest to jego dominująca cecha. Jak przystało na psa z takim dziedzictwem, Coonhound jest silny, niezależny i uparty. Choć posiada niezwykle łagodne i tolerancyjne usposobienie do dzieci. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą być zbyt niezależne, by do woli zabawiać dziecko. Nie lubią zostawać same. Czasami ciężko to znoszą i wymagają czasu, aby je z tym faktem zaznajomić. Samotnie mogą wyć i wyć bez końca.

Coonhound Black and Tan –Utrzymanie

Black and Tan to pies, który może biegać kilometrami, chociaż zwykle zadowala go umiarkowany trucht lub długi spacer. Jego największą frajdą są okazjonalne wypady za miasto w dziki teren. Psy te mogą nieposłusznie wędrować, jeśli złapią zapach dzikiej zwierzyny. Dlatego należy pamiętać, że bezpieczny obszar jest koniecznością. Ich sierść wymaga jedynie sporadycznego szczotkowania. Większość Coonhoundów ślini się w umiarkowanym stopniu, a więc twarz ukochanego właściciela może wymagać regularnego wycierania. Ważnym elementem opieki są uszy. Powinny być regularnie czyszczone i sprawdzane.

Reklama

Uwaga: chociaż wymienione tutaj cechy w znakomitym stopniu reprezentują tę rasę, psy tak jak i ludzie, mogą mieć różne osobowości i wygląd zewnętrzny. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnego zwierzaka, skonsultuj się z organizacją adopcyjną.

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama