Zachowanie psów

Socjalizacja szczeniaka jak zacząć
Tresura, Zachowanie psów

Socjalizacja szczeniaka – jak powinna przebiegać? Okres szczenięcy jest pod wieloma względami podobny do dzieciństwa – to właśnie wtedy kształtuje się większość zachowań społecznych, osobowość i zainteresowania. Socjalizacja szczeniaka jest kluczowym elementem jego wychowania i absolutnie nie należy jej zaniedbywać.

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia mebli?
Porady, Zachowanie psów

Szczeniak gryzie? Co można zrobić, żeby go tego oduczyć? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden właściciel psiaka, który gryzie nie tylko przedmioty, ale także swoich opiekunów (i ich gości).

Pies kręci się w kółko
Porady, Zachowanie psów

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego pies kręci się w kółko? Zazwyczaj robi to zaraz przed położeniem się w swoim legowisku – kręci się w kółko tak długo, aż w końcu się położy. Czasami wstaje jeszcze kilka razy i powtarza czynność. Skąd się to bierze? Dlaczego pies kręci się w kółko?

Chrapanie u psa
Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Wiadomo, że chrapanie nie należy do najprzyjemniejszych dźwięków dla naszego ucha, szczególnie, kiedy chcemy się porządnie wyspać, a ktoś obok nas uporczywie chrapie. Co zrobić, kiedy tym kimś jest pies? Dlaczego pies chrapie?