Zachowanie psów

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Czkawka u psa, podobnie jak czkawka u ludzi, jest bardzo częstą przypadłością, z którą spotkał się każdy opiekun czworonoga. Co oznacza jednak czkawka? Czego objawem jest u dorosłego psa, a czego u szczeniaka? Co możemy zrobić, kiedy już wystąpi?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Dlaczego pies goni ogon? Z pewnością każdy opiekun psa zadał sobie kiedyś podobne pytanie, szczególnie, kiedy ich pupil był jeszcze szczeniakiem, ponieważ to właśnie najczęściej w tym wieku możemy zaobserwować jakże zabawne dla nas gonienie psa za swoim ogonem.

pies je trawe
Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Z pewnością każdy opiekun psa zastanawiał się kiedyś, dlaczego pies je trawę. Taka sytuacja zdarzyła się chyba każdemu opiekunowi. Skąd bierze się takie zachowanie, czy jest szkodliwe i czy powinniśmy w takiej sytuacji interweniować?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Pies liże łapy codziennie, tak jak my myjemy ręce. Jest to zupełnie normalne i zdrowe zachowanie, które czasami może jednak stać się patologiczne. Dlatego zawsze należy obserwować swojego psa i sprawdzać, czy jego zachowanie nie staje dziwne.

Porady, Zachowanie psów

Dlaczego pies liże człowieka? Zastanawialiście się kiedyś nad tym tak naprawdę? Oczywiście uważamy, że jest to sposób, w jaki pies komunikuje nam, że nas kocha i okazuje swoją sympatię i oddanie. Ale czy jest tak na pewno? Czy to wszystko co psiak chce nam przekazać?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Saneczkowanie u psa zdarzyło się chyba każdemu opiekunowi i trudno pomylić je z czymkolwiek innym – psiak charakterystycznie „jeździ” wtedy zadem po podłożu (niestety podłożem jest często biały dywan). Skąd właściwie bierze się saneczkowanie i powinno Cię niepokoić?

pies wyje dlaczego?
Polecane, Zachowanie psów

Co oznacza wycie psa? Czy ma coś wspólnego z wilkami? Jeśli jesteś opiekunem psa, z całą pewnością kiedyś zdarzyło Ci się usłyszeć jego zawodzenie do księżyca, które było łudząco podobne do tego, z filmów, gdzie wilki wyły w lesie podczas pełni.

Jak oduczyć psa gryzienia butów?
Porady, Tresura, Zachowanie psów

Jak oduczyć psa gryzienia? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden właściciel psiaka, który gryzie nie tylko przedmioty, ale także swoich opiekunów (i ich gości). Jeśli Twój pies ma problem z gryzieniem, pewnie nie raz ze smutkiem odkryłeś, że Twoje ulubione buty, mebel, czy torebka zostały dotkliwie naznaczone kłami Twojego pupila. Dlatego pies gryzie przedmioty i ludzi? W jaki sposób można go tego oduczyć?

Cieczka u psa ile trwa?
Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Cieczka u psa jest nieuniknionym zjawiskiem, jeśli jesteś właścicielem suczki przed sterylizacją. Kiedy już ona nadejdzie, zmiany zachowania Twojego psiaka będą bardzo widoczne. Zmieni to nie tylko jej, ale i Twoje życie. Na co warto być przygotowanym i co warto wiedzieć o cieczce u psa?