Psy które żyją najkrócej.

Każdy z nas kto posiada swojego czworonoga chce, aby był z nami jak najdłużej. Niektóre rasy psów dożywają nawet 20 lat. Natomiast jest to wąska grupa przypadków.

Przeciętna długość życia psa wynosi kilkanaście lat. Najstarszy odnotowany pies w historii, według Księgi rekordów Guinnessa, przeżył 29 lat, 5 miesięcy i 7 dni. Niestety niektóre rasy choć piękne i wspaniałe dożywają tylko kilku lat. Odpowiedzialne za to są uwarunkowania genetyczne co często przekłada się na podatność na niebezpieczne choroby. Dzisiaj opiszemy jakie rasy czworonogów nie są długowieczne:

Jedną z ras która przeciętnie żyje najkrócej są Amstaffy. Są to psy pełne dynamizmu i energii. Do Polski zawitały stosunkowo późno, bo w latach 90 XXw. Amstaff może dożyć 12 lat,natomiast ich przeciętna długość życia wynosi 9 lat. Ich najczęstszą przypadłością jest dysplazja stawu biodrowego.

Dogi niemieckie znane są ze swoich rozmiarów. Są to bardzo przyjacielskie psy, które charakteryzuje mocne przywiązane do właściciela. Dog niemiecki bardzo rzadko dożywa 10 lat. Średnia długość życia rasy to 7-8 lat. Ta rasa często cierpi na choroby stawów oraz skręt żołądka.

Bernardyn. Bohater filmu familijnego „Beethoven” był od lat gospodarzem na wsi i ratownikiem w górach. Są bardzo towarzyskie.Oczekiwana długość życia bernardynów wynosi 11 lat. Niestety ich średni wiek to 8-10 lat.

Buldogi angielski jest to rasa bardzo popularna. Jednak ich organizmom często doskwierają liczne choroby.Najpopularniejszą z nich jest dysplazja stawu biodrowego. Mówi się, że buldogi dożywają średnio 6 lat.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Dlaczego psy wyją?

Dlaczego psy wyją? Czy ma to związek z tym, że pochodzą od wilków? Psiaki wyją [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama