Wakacje z psem? O tych rzeczach nie zapomnij wybierając się na urlop ze swoim pupilem!

Niezależnie od tego, czy zabierasz swojego zwierzaka na wakacje, czy zostawiasz go pod opieką odpowiedzialnej osoby, są rzeczy, które musisz zrobić, aby zapewnić pupilowi to czego potrzebuje. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na to, by zabrać w podróż Twojego psiaka powinieneś:

  • Sprawdzić, czy tam, gdzie się wybieracie jest wszystko, czego potrzebuje Twoje zwierzę, w tym kontakt do weterynarza w nagłych wypadkach i ewentualną opcję skorzystania z jego usług poza godzinami regularnej pracy.
  • Przed podróżą zbadać, czy Twoje zwierzę jest zdrowe i bezpieczne w podróży. Jeśli Twój pies przyjmuje leki, zadbaj o to by zabrać je ze sobą. Dodatkowo upewnij się, że wszystkie niezbędne szczepienia Twojego psiaka są aktualne.
  • Zadbać o łatwe zidentyfikowanie i odnalezienie Twojego psa – poza wszczepionym mikrochipem powinien mieć on na sobie obrożę, na której znajdą się Twoje dane kontaktowe.
  • Sprawdź czy pogoda w miejscu docelowym będzie przychylna dla zwierzaka, gdyż niektóre psy bardzo źle znoszą upały.
  • Zapytaj o warunki zakwaterowania, zanim dojedziesz na miejsce docelowe i dowiedz się czy właściciele akceptują obecność zwierząt i czy oferują dla nich dodatkowe udogodnienia (może okazać się, że pewnych rzeczy nie będziesz musiał brać ze sobą).
  • Poszukaj lokalnych, przyjaznych dla psów atrakcji i miejsc, które pozwalają na obecność zwierząt.
  • Weź ze sobą legowisko, ulubione zabawki i smakołyki Twojego psa.
  • Nie zostawiaj Twojego zwierzaka samego i dbaj o jego bezpieczeństwo (szczególną uwagę zwracaj na czynniki, które mogą zaszkodzić zdrowiu Twojego psa, jak na przykład upał).
  • Pilnuj rutynowych zajęć Twojego pupila – nie zmieniaj godzin spacerów czy pory posiłków. Oczywiście dieta Twojego zwierzaka również nie powinna ulec zmianie. 

Pamiętając o tych wszystkich zasadach sprawisz, że Wasz wspólny urlop będzie jednym z najlepszych doświadczeń!

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Jak wychować psa?

Jak wychować psa, tak, by jego zachowanie było jak najbardziej przez nas przewidywalne? Przede wszystkim [...]

Dodaj komentarz

Reklama