Jak pies okazuje miłość?

Jak pies okazuje miłość – sprawdź, czy Twój pies Cię kocha!

Bardzo kochamy nasze psiaki i staramy się okazywać im miłość na wiele różnych sposobów – kupujemy im pyszne smakołyki, dobrą karmę, zabieramy regularnie do weterynarza (choć pies mógłby się nie zgodzić co do tego, czy to faktycznie oznaka miłości), zabieramy w piękne miejsca na spacery i kupujemy zabawki. Jest milion sposobów na okazanie swojemu pupilowi miłości. Jakie są jednak sposoby na to, żeby dowiedzieć się, jak pies okazuje miłość? Co właściwie wiadomo o psim okazywaniu miłości? 

Czy mój pies mnie kocha? Test 

Psiaki nie umieją niestety mówić, ale jak wszystkie zwierzęta, muszą się ze sobą w jakiś sposób komunikować. Pies komunikuje się z nami na wiele sposobów – poprzez ruchy ogona, uszu, wyraz pyska, odsłanianie zębów a nawet poprzez sierść! Chociaż większość sygnałów odczytujemy instynktownie, zdarzają się sygnały, których odczytywanie przychodzi nam z trudem. Warto nauczyć się języka ciała Twojego psiaka, żeby zbudować jeszcze lepszą relację i stworzyć wyjątkową więź. Jak zatem odczytywać mowę ciała i emocję psiaka? I w jaki sposób Twój pupil przekazuje Ci, że Cię kocha? 

Ogon 

Psi ogon jest pełny ekspresji, prawda? Po ogonie od razu poznasz, czy pies jest zadowolony, zły, czy może podekscytowany. Dlatego kiedy zobaczyć, że psiak trzyma ogon w górze albo w połowie wysokości i macha nim tak szeroko jak tylko to możliwe, oznacza to, że Cię kocha i jest mu z Tobą naprawdę dobrze. Z kolei kiedy widzisz, że pies chowa ogon między nogami albo jego ruchy są bardzo krótkie i ostre, oznacza to, że pies nie czuje się komfortowo. 

Lizanie po twarzy (albo nogach, rękach) 

Lizanie po twarzy z pewnością nie należy do zbyt przyjemnych rzeczy dla opiekuna, ale dla Twojego psiaka jest z całą pewnością oznaką miłości i rytuałem, który ma w zamiarze stworzyć silniejszą więź. Lizanie swojego opiekuna oznacza oddanie, troskę, miłość i podziękowanie za bycie przy nim. 

Uśmiecha się 

Psy naprawdę umieją się uśmiechać! Od razu zauważysz, kiedy Twój psiak to zrobi. Jego ogon będzie swobodnie zwisał, oczy będą szeroko otwarte, a pyszczek uchylony i ułożony w charakterystyczny uśmiech. 

Reklama

Przychodzi z radością na zawołanie 

Przychodzenie z radością na zawołanie jest wbrew pozorom nie tylko oznaką dobrego szkolenia, ale też oznaką miłości. Kiedy Twój pies biegnie do Ciebie mimo innych ciekawych rzeczy, to z pewnością oznaka miłości! 

Przynosi Ci zabawki (i zdobycze) 

Psiak, który Cię kocha, będzie chciał spędzać z Tobą jak najwięcej czasu i dzielić się z Tobą wszystkim. Dlatego jeśli psiakowi zdarzy się znaleźć jakieś ciekawe znalezisko, choćby w ogrodzie, jest spora szansa, że zechce się nim z Tobą podzielić. 

Reklama

Lubi spać blisko Ciebie 

Psy są zwierzętami stadnymi i naprawdę lubią przebywać blisko swojego opiekuna. Nic dziwnego, w końcu razem jest cieplej, bezpieczniej i lepiej. Jeśli nie chcesz, żeby pies spał w łóżku, postaw mu chociaż blisko legowisko, żeby mógł być przy Tobie w ciągu dnia i nocy. Jest to dla psiaka bardzo ważne i tworzy silną więź między Tobą a nim. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Po co psu ogon?

W przypadku kotów sprawa jest jasna - ogon pomaga im utrzymać równowagę podczas skoków i [...]

Dodaj komentarz

Reklama