Najnowsze badania potwierdzają – psie serce bije szybciej kiedy wyznajesz mu miłość!

Pierwsza miłość i wszystkie intensywne uczucia z nią związane zapamiętujemy na całe życie. Ludzie poznający lepiej swoją drugą połówkę na początku zachowują się bardzo entuzjastycznie, bo przecież targa nimi wyjątkowo burzliwe uczucie.

Psy nie inaczej odbierają zachowania, kojarzą z nimi słowa i odczuwają emocje. Gdy ktoś skradnie psie serce doskonale zrozumie, czym jest bezwarunkowa miłość.

Twój pies uwielbia lizać Cię po twarzy, chętnie wspina się na twoje kolana i codziennie czeka przed drzwiami, aż wrócisz do domu? Ostatnie badania dowodzą, że kiedy przyjaźnie reagujesz na wszystkie jego zaloty i powiesz mu “Kocham Cię” jego serce zabije szybciej i mocniej. 

Badacze podpieli czwórkę szczeniąt do aparatury monitorującej tętno i przeprowadzili serię scenariuszy, które miały pokazać jak zwierzęta reagują na okazywane im uczucia.

Uzyskane dane dowodzą, że serce psów, którym właściciel wyznał miłość zabiło szybciej o 46,2%, gdy z kolei opiekun zaczął tulić swojego pupila praca serca zmniejszyła się o około 20%.

Reklama

Warto zauważyć, że skok tętna o 10% u psa ma miejsce kiedy ten aktywizuje się po uprzedniej drzemce.

Badanie to pokazuje jak ważne jest częste nawiązywanie interakcji z naszymi kudłatymi przyjaciółmi. Kto w takim razie biegnie wyszeptać coś miłego swojemu psiakowi?

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama