Historia kota który po trzęsieniu ziemi odnalazł swoich właścicieli.

Pet portal dotarł do ciekawej historii o kocie z przed 2 lat. Zdarzenia miały miejsce prawie trzy lata temu podczas trzęsienia ziemi na Tajwanie. Cała sytuacja może być dla nas wzorem, dlatego warto brać z niej przykład.

Marzec 2018 roku kończy się dużo bardziej pozytywnie niż rozpoczął się luty dla opiekunów kota, którzy spotkali się ponownie po długim czasie rozłąki.

Kot, o imieniu Meow-Meow, był jednym z zaginionych po niszczycielskim trzęsieniu ziemi. Kataklizm o sile 6,4 w skali Richtera, które nawiedziło Hualien we wschodnim Tajwanie 6 lutego, pozbawiło wielu ludzi życia i dachu nad głową.

Według Lin Wei, w wywiadzie dla Taiwan News powiedział, że Meow-Meow zaginął w gruzach zawalonego budynku Yun Men Tsui Ti po trzęsieniu i został uznany za martwego.

Jak się okazało Meow-Meow na szczęście nie wykorzystał jeszcze wszystkich swoich siedmiu żyć. Został znaleziony przez „dobrego Samarytanina” doświadczonego w mediach społecznościowych. Wybawca niezwłocznie zamieścił zdjęcia kota na Facebooku.

Podobno przetłumaczona wiadomość brzmiała: „Czy ktoś zgubił tego kota?” To samiec, którego znaleziono przedwczoraj 22 marca. Jest teraz bardzo słaby, a ci, którzy znają kogoś, kto go szuka, proszą o kontakt. ”

Reklama

Lin, który miał Meow-Meow od ponad dziesięciu lat, szybko rozpoznał kota. Natychmiast zgłosił się po swoją zgubę. Następnie kot został wysłany do szpitala dla zwierząt w celu rekonwalescencji. Obecnie Meow-meow szczęśliwie przebywa ze swoimi opiekunami.

Ta historia pokazuje nam, że należy zwracać uwagę na stworzenia, które błąkają się po naszych ulicach. Warto zainteresować się ich losem, ponieważ tak jak Tajwański kot mogą potrzebować pomocy. Dzięki temu, tak samo jak ten użytkownik Facebook-a możemy pomóc odnaleźć innym ludziom jak ich zwierzętom członka rodziny.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama