Bieżnia dla kota – sposób na zbędne kilogramy

Decyzja o posiadaniu kota powinna wiązać się z gotowością do spełniania jego potrzeb. Kot powinien być zatem zadbany i to pod wieloma względami. Nie wystarczy bowiem kilka razy dziennie napełnić pupilowi miskę, czy raz na jakiś czas zmienić żwirek w kuwecie. Trzeba, przede wszystkim, zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne naszego kociego towarzysza – w tym o odpowiednią ilość ruchu i stymulującej zabawy. Wędki, piórka, lasery przydadzą się, ale największa nawet ilość gadżetów nie zapewni takiej dawki ruchu jak bieżnia dla kota. Przyjrzyjmy się jej zaletom.

Bieżnia dla kota – sposób na zbędne kocie kilogramy

Wbrew pozorom, koty, nawet te niewychodzące, bardzo nie lubią gnuśnieć! Owszem, uwielbiają spać, ale żeby żyć długo i szczęśliwie, muszą wystarczająco pofiglować i wybiegać się! Nuda i bezruch, powodują apatię, wpływają też bardzo negatywnie na utrzymanie prawidłowej masy ciała. A jest to niezwykle istotne ze względu na choroby, które może wywołać kocia nadwaga. Tak jak i otyli ludzie, utuczone mruczki mogą również zapadać na cukrzycę, choroby krążenia, nerek i układu moczowego. Ze strony aparatu ruchu, może im natomiast doskwierać ból stawów, spowodowany przeciążeniem. Aby zapobiec tym przypadłościom warto zachęcać kociego przyjaciela do wysiłku fizycznego. Wspaniale sprawdzi się tu bieżnia dla kota – zapewni aktywne spędzanie czasu i urozmaici go tym futrzakom, które długo przebywają w domu same. Będzie też wymarzonym prezentem dla ras, które są najbardziej żywiołowe i nie lubią przesiadywać godzinami w fotelu, czyli dla kotów bengalskich, somalijskich, norweskich, czy Manx.

Zalety koła treningowego dla kota

Bieżnia w postaci koła biegowego dla kota skonstruowana jest na podobnej zasadzie, co kołowrotek dla chomików, czy świnek morskich, oczywiście z tą zasadniczą różnicą, że jest dostosowana do większych gabarytów zwierzęcia. Jest też znacznie lepsza technicznie i ma o wiele bardziej stylowy wygląd – wyróżnia się nowoczesnością, naturalnymi kolorami i ekologicznymi materiałami. Urządzenie jest tak skonstruowane, że nie zajmuje dużo miejsca. Otwarta konstrukcja koła treningowego zapewnia kotu swobodę – kiedy zechce może zakończyć trening i z łatwością upuścić bieżnię. Co ważne, koty, jako stworzenia o wiele wyższego stopnia wtajemniczenia niż gryzonie, nie mają potrzeby powtarzania zachowań. Nie ma więc obaw, że nasz pupil wpadnie w uzależnienie i będzie bezmyślnie się kręcić! To kiedy zacznie i skończy trening zależy bowiem tylko od niego samego. Wybierając bieżnię warto skupić się na ofercie renomowanych firm, gdyż priorytetem musi być bezpieczeństwo zwierzaka. Podstawa koła musi być zatem stabilna i wytrzymała, tak jak i cała konstrukcja. Mechanizm obrotowy, dzięki łożyskom i dobrze dobranym rolkom prowadzącym, powinien gwarantować płynną i cichą pracę. urządzenia. Z kolei materiał wyścielający wewnętrzną część koła, czyli sama bieżnia, musi charakteryzować się dobrą przyczepnością. Koła treningowe sprawdzonych producentów są też łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości.

Bieżnia dla kota z pewnością wprowadzi w życie kociego towarzysza sporo zainteresowania i aktywności. Potrzeba jednak trochę czasu na oswojenie się z nowym sprzętem. Nie wolno zwierzęcia wsadzać do obracającego się już koła ani wprawiać go w szybki ruch, podczas, gdy kot dopiero się z nim oswaja. Należy spokojnie mu pokazać, na czym polega trening i poczekać, aż sam zacznie ćwiczyć!

Zapisz się na newsletter!

Autor: Redakcja

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Legrys - hybryda lwa z tygrysem

Jeśli nie słyszeliście jeszcze o legrysie, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł! O  narodzinach legrysa usłyszał [...]

Dodaj komentarz

Reklama