Żywienie psów

Co grozi zwierzakowi karmionemu „ludzkim” pokarmem?
Zdrowie psów, Żywienie psów

Niemal każdy posiadacz psa czy kota słyszał o tym, że karmienie ich jedzeniem ze stołu jest niewskazane. Mimo to, prawie wszyscy to robią. Statystyki pokazują jasno, że jedynie zawodowi hodowcy zachowują rygor. A przecież ludzkie jedzenie szkodzi naszym pupilom.

Żywienie psów

Pewnie nie raz, nie dwa zdarzyło Ci się patrzeć na błagające oczy Twojego psiaka i musieć odmówić mu deseru, który właśnie zjadasz. Niektóre psy naprawdę uwielbiają czekoladę i sam jej zapach wystarczy, by robiły maślane oczka i prosiły o chociaż kawałeczek. Jak jednak wygląda sprawa z czekoladą? Czy pies może jeść czekoladę?

Popularne, Żywienie psów

Jakie owoce może jeść pies? A warzywa? Psiaki są co prawda uważane za wszystkożerne, ale nie do końca tak jest. Istnieją warzywa i produkty, które są szczególnie polecane i bezpieczne, ale istnieją też takie, których pies raczej nie powinien, albo absolutnie nie może jeść. Jakie to warzywa i owoce?

Porady, Żywienie psów

Czy pies może jeść pomidory? Pomidory są warzywami pełnymi wielu cennych witamin i minerałów, a przepisów na pomidorowe dania jest bez liku, i trudno się dziwić, w końcu są to jedne z najbardziej uwielbianych warzyw na całym świecie. Co jednak z czworonogami? Czy psiaki mogą je jeść?