Jak wybrać karmę dla psa? Poznaj Appet!

Zwierzęta często traktowane są jako dodatkowi członkowie rodziny i powinniśmy o nie dbać w podobnym stopniu co o siebie. Czesanie psa czy pójście z nim na spacer to podstawa, jednak cały nasz wysiłek pójdzie na marne, jeśli nasz pupil nie będzie dobrze odżywiony. Na rynku karm dla psów istnieje wiele marek, jednak w wyborze odpowiedniego jedzenia pomoże strona Appet, która w prosty i intuicyjny sposób przedstawi wam ofertę skrojoną pod waszego podopiecznego!

Czym charakteryzuje się dobra karma dla psa?

Zanim zdecydujemy się na zakup jedzenia dla naszego podopiecznego, to powinniśmy wiedzieć, z czego powinny składać się dobre karmy dla psów. W odróżnieniu od kotów nasz pies nie musi, a nawet nie powinien żywić się tylko i wyłącznie mięsem. Posiłki naszego czworonoga powinny składać się mniej więcej w połowie z mięsa, a w połowie z warzyw. Oczywiście nie zawsze będziemy w stanie przygotować psu osobnego dania — mamy szkołę, pracę lub inne obowiązki w trakcie dnia, na których musimy się skupić. Obecnie wielu z nas wybiera gotowe posiłki lub catering, więc podobnie możemy spojrzeć na dobrej jakości jedzenie dla naszego pupila — jeśli w składzie nie widzimy zapychaczy, to możemy podać taką karmę naszemu zwierzęciu i nie martwić się o to, że taka dieta mu zaszkodzi.

Sucha czy mokra karma dla psa?

Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych dla zwierząt, ale jak wybrać te najlepsze? Karma dla psa zazwyczaj pojawia się w dwóch odmianach — mokrej i suchej.

W tym wypadku nie ma lepszego rozwiązania, a powinniście wybrać to, które bardziej odpowiada waszej sytuacji.


Jeśli wasz zwierzak zostaje sam w domu na dłuższy czas, to znacznie lepsze będzie pozostawienie mu miski z suchą karmą i dostępu do wody — dzięki temu nasz pupil może jeść kiedy najdzie go taka potrzeba, a nawodni się pijąc z drugiego naczynia. Pamiętajmy jednak, że ważnym aspektem jest temperament naszego zwierzęcia — jeśli jest łakomczuchem, to zostawianie mu większych ilości karmy może doprowadzić do tego, że będzie od razu zjadał całość, co może doprowadzić do rozstroju żołądka lub innych dolegliwości.

Reklama

Mokra karma sprawdzi się najlepiej kiedy jesteśmy w domu i będziemy kontrolować ilość jedzenia podawanego psiakowi. Dodatkowo w takiej formie możemy używać jej razem z zabawkami takimi jak maty do lizania, dzięki czemu pies będzie jadł dłużej i zapewni mu to rozrywkę na długi czas! Ze względu na swoją formułę będzie też bardziej odpowiednia dla starszych psów, które mają problemy na przykład z gryzieniem.

Daj nam poznać swojego zwierzaka!

Aby poznać dobre karmy dla psów, które najlepiej sprawdzą się w diecie twojego zwierzaka, to Appet ma dla Ciebie idealne rozwiązanie! Po podaniu kilku informacji na temat Twojego pupila takich jak wiek, waga, zapotrzebowanie na ruch, alergie czy ulubione smaki, to https://appet.pl zaproponuje Ci produkty wyselekcjonowane dla Twojego podopiecznego. W ich asortymencie znajdziesz jedzenie dla psów i kotów w suchej jak i mokrej formie od razu z możliwością zrobienia zakupów, dlatego nie czekaj i zapewnij swojemu zwierzęciu najlepszej jakości karmę!

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Dieta barf

Barf - dieta dla psa

BARF jest akronimem od „bones and raw food”, co oznacza dosłownie „kości i surowe jedzenie”. [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama