Brit Veterinary karma weterynaryjna dla psa

Brit Veterinary, karma weterynaryjna dla psa to specjalistyczne pożywienie dla Twojego pupila, które zapewni mu zdrowie oraz wesprze jego organizm w walce z chorobą.

Czym wyróżnia się karma weterynaryjna? 

Karmy Brut Veterinary Diet zostały opracowane przez zespoły lekarzy weterynarii w celu wsparcia psów z problemami. Dietetyczna karma pełnoporcjowa zapewni zwierzęciu nie tylko posiłek dostosowany do ograniczeń żywieniowych, ale również zawarty w nim zestaw minerałów oraz składników odżywczych potrzebnych do właściwego funkcjonowania. 

Dana karma jest polecana na konkretne schorzenie lub w celu wsparcia jednego z organów. Oznacza to, że inny skład będzie miał produkt, który będzie dążył do wsparcia mikroflory jelita grubego, a inny dedykowany zwierzęciu z problemami dermatologicznymi.

Ważne jest żeby o tym pamiętać ponieważ jedynie właściwy wybór zapewni pożądanie wsparcie.

Karmy dietetyczne zalecane są przez weterynarza, który wcześniej prześledził i zapoznał się z opisem kondycji zdrowia. W przypadku przedłużenia diety lub chęci jej przerwania bądź zmodyfikowania powinniśmy ponownie udać się do specjalisty.

Karmy weterynaryjne komponowane są z wysokiej jakości składników i nie zawierają sztucznych domieszek.

Jeżeli interesują Cię produkty weterynaryjne, zapoznaj się z pełnym opisem na stronie https://www.e-pazur.com/k632,psy-karmy-weterynaryjne-brit-veterinary.html

Reklama

Na jakie schorzenia stosuje się karmę weterynaryjną?

W przypadku różnego rodzaju schorzeń oraz chorób u psów dorosłych stosuje się specjalistyczne karmy. Wybór odpowiedniej karmy powinien być zawsze poprzedzony wizytą weterynaryjną, podczas której specjalista orzeka, czy nie widzi przeciwskazań.

Schorzenia, których leczenie wspierane jest poprzez dobór odpowiedniej diety to m.in:

Reklama
  • cukrzyca
  • zaburzenia jelitowo-żołądkowe
  • niewydolność wątroby
  • choroby skórne oraz alergie

Dzięki swoim składom karma dietetyczna wspiera powrót do właściwej kondycji po operacjach. Dzięki nim obserwowana jest poprawa integralności jelit, czy obniżenie nietolerancji składników pokarmowych.

Przy regularnym stosowaniu poprawia się stan organizmu, a zwierzę utrzymuje właściwą dagę, która również jest kluczowa dla zdrowia.

Niekiedy te same karmy mogą byś stosowane przy różnych schorzeniach np. karma Hypoallergenic z łososiem i groszkiem z serii Brit wesprze psa, który cierpi na nieswoiste zapalenie jelit jak i stosowana jest jako element terapii schorzeń dermatologicznych.

Specjalistyczne karmy zostały opracowane z myślą o dorosłych psów. Raczej nie stosuje się ich przy ciąży i karmieniu oraz u młodych zwierząt.

Reklama

Czy weterynaryjna sucha karma jest dobra dla każdego psa?

Karmy weterynaryjne takie jak Brit Veterinary Diet stosowane są pod konkretne przypadki. Nie mogą być więc podawane bez wcześniejszej konsultacji.

Część z nich ma większe natężenie danych składników, które dla niektórych organizmów mogą okazać się niebezpieczne. Zmęczony chorobą organizm niekiedy na krótki okres potrzebuje ogromnego zastrzyku jakiegoś elementu, który u zdrowego psa może się okazać zbyt obciążający. 

Podobnie, niektóre ze zwierząt mogą mieć większe problemy z przyswajaniem pokarmu suchego. Wówczas najlepiej jest podawać karmę mokrą, która jest dużo lepsza dla np. starszych psów. 

Pamiętaj, pożywienie wpływa bezpośrednio na zdrowie zwierzęcia. Przed zakupem przeczytaj dokładnie specyfikację produktu. Najważniejsze informacje znajdziesz na stronie internetowej https://www.e-pazur.com/k628,psy-karma-sucha-dla-psa-brit-veterinary.html, które w razie wątpliwości skontaktuj się z weterynarzem. 

Reklama
Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama