Czy pies może jeść wieprzowinę?

Jak powinna wyglądać dieta Twojego psiaka? Czy powinien jeść dużo mięsa? Co z warzywami? Psiaki są co prawda uważane za wszystkożerne, ale nie do końca tak jest. Istnieją warzywa i produkty, które są szczególnie polecane i bezpieczne, ale istnieją też takie, których pies raczej nie powinien, albo absolutnie nie może jeść. Jakie to warzywa i owoce? 

Jeśli stosujesz albo zamierzasz stosować u psa dietę BARF, jak najbardziej warto zastanowić się nad tym, jakie owoce i warzywa będą dla Twojego pupila korzystne, jako, że wszystkie witaminy i składniki odżywcze musisz dostarczyć psu sam/a. Jednak nawet jeśli nie stosujesz diety BARF, a karmy komercyjne, warto dodatkowo podawać psu warzywa, owoce i mięso, które bardzo pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie jego organizmu, przede wszystkim na układ pokarmowy. No właśnie, jak wygląda sprawa z mięsem? Istnieje wiele mitów odnośnie tego, jakie mięso pies może, a jakiego nie powinien jeść. Co np. z wieprzowiną? Czy pies może jeść wieprzowinę

Wieprzowina dla psa jest faktycznie nie najlepszym wyborem o tyle, że jest ciężkostrawna i naprawdę trudno trawiona. Szacuje się, że strawność tego mięsa jest co najmniej o kilka procent niższa, niż w przypadku kurczaka, czy drobiu. 

Czy pies może jeść surowe mięso wieprzowe? 

Surowa wieprzowina dla psa nie będzie najlepszym pomysłem o tyle, że jest to mięso, które psuje się niestety o wiele szybciej, niż wołowina, czy kurczak. Warto też pamiętać, że po zjedzeniu wieprzowiny istnieje o wiele większe ryzyko zakażenia pasożytami, czy groźnymi bakteriami, niż w przypadku właśnie kurczaka, wołowiny, czy cielęciny. Jeśli zależy Ci na podaniu od czasu do czasu psu wieprzowiny, pamiętaj o tym, że dobrze, żeby była ugotowana, surowa bowiem stwarza o wiele większe ryzyko zakażenia wyżej wymienionymi bakteriami. 

Jeśli chodzi zaś o podawanie psu kości wieprzowych, możesz je podać, jednak powinny być one w dużym kawałku, a pies nie powinien być bardzo głodny, bo może połknąć większy kawałek. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Co oznacza wycie psa?

Co oznacza wycie psa? Czy ma coś wspólnego z wilkami? Jeśli jesteś opiekunem psa, z [...]

Dodaj komentarz

Reklama