Czy pies może jeść jabłka?

Czy pies może jeść owoce?

Jakie owoce może jeść pies? A warzywa? Psiaki są co prawda uważane za wszystkożerne, ale nie do końca tak jest. Istnieją warzywa i produkty, które są szczególnie polecane i bezpieczne, ale istnieją też takie, których pies raczej nie powinien, albo absolutnie nie może jeść. Jakie to warzywa i owoce? 

Jakie owoce może jeść pies? 

W internecie często można napotkać zapytania o to, czy pies może jeść banany, arbuza, truskawki, pomidory czy jabłka. Może? 

Czy pies może jeść truskawki? 

Truskawki są źródłem wielu cennych witamin i będą stanowić świetną przekąskę dla Twojego psiaka. Są niskokaloryczne, więc pies może jeść je często i nie przytyje. Inne owoce warte uwagi to z pewnością maliny, jagody, kiwi, melony, a nawet kokos! 

Czy pies może jeść banany? 

Banany są bardzo bogate w witaminy i minerały i będą stanowić dla psiaka naprawdę pyszny smakołyk. Można je podawać w wielu formach – jako papkę, albo pokrojone na mniejsze kawałki. Najważniejsze, żeby nie podawać ich psiakowi zbyt często, bo są niestety dość kaloryczne.. 

Czy pies może jeść arbuza? 

Arbuzy latem są wprost idealne dla zaspokojenia pragnienia. Jest to lekka przekąska, która będzie idealna dla Twojego psiaka po długim spacerze. Należy jednak pamiętać, żeby przed podaniem psu arbuza usunąć z niego pestki, ponieważ mogą one powodować problemy ze strony układu pokarmowego, szczególnie jelit. Warto podawać psu tylko czerwoną część arbuza, nie podawać zielonej skóry, jest ona bowiem nie tylko twarda, ale również spryskana różnymi pestycydami, które mogłyby mu zaszkodzić. 

Reklama

Czy pies może jeść jabłka? 

Jabłka są jak najbardziej bezpieczne i polecane dla psiaków, jednak wymagają wcześniej delikatnego przygotowania. Przede wszystkim jabłko warto obrać, a jeśli chcemy podać je ze skórką, powinno być ono dobrze umyte. Trzeba również usunąć gniazdo nasienne owocu, ponieważ pestki jabłka zawierają cyjanowodór, który doprowadzi do zatrucia. Kawałki jabłka nie powinny być też zbyt duże, najlepiej sprawdzą się średniej wielkości kostki. Jeśli masz starszego psa, który ma problemy z zębami, czy dziąsłami, możesz z powodzeniem zetrzeć jabłka na tarce – jest to też świetne rozwiązanie dla szczeniaków i generalnie wszystkich psów – starte jabłka będą się lepiej trawić. 

Czy pies może jeść mandarynki? 

O ile same w sobie cytrusy nie są szkodliwe, o tyle mogą one zwiększać u psa produkcję soku żołądkowego i przyczyniać się do wymiotów. Co prawda nie wystarczy mała ilość cytrusów, by uzyskać taki efekt, ale mimo wszystko cytrusy lepiej ominąć. Można czasami poczęstować psa mandarynką, bo koniec końców jest ona bogata w witaminy, takie jak: witamina C, A, E i B, a także w błonnik, potas, beta – karoten i olejki eteryczne. Jednak powinno być to wyjątkowo okazjonalne, a tak naprawdę, najlepiej z nich zrezygnować. 

Reklama

Czy pies może jeść ananasa? 

Ananasy są źródłem wielu witamin, w tym witaminy A, C i B. Są również źródłem ważnej dla organizmu psa bromelainy, która działa przeciwzapalnie. Jest jednak bogaty cukier, więc psi cukrzycy nie mogą go jeść. Zdrowe psy powinny również zjadać go w umiarkowanych ilościach. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama