Jaką karmę wybrać dla psa z wrażliwym żołądkiem?

Problemy z układem pokarmowym dotykają nie tylko ludzi, ale również ich czworonożnych pupili. Za dolegliwości pokarmowe u psów w wielu przypadkach odpowiadają alergie na określone składniki, np. gluten. Do najczęściej występujących objawów wrażliwości układu pokarmowego należą biegunki, zaparcia, wzdęcia, nadmierne wydalanie gazów, a niekiedy również wymioty. U tych psów należy dokładnie przyjrzeć się diecie i ze szczególną ostrożnością wybierać odpowiednie, łagodne dla żołądka karmy.

Jaka karma dla psa z wrażliwym żołądkiem?

Najczęstszą przyczyną problemów z układem pokarmowym u psa jest obecność glutenu w karmie. Nie oznacza to jednak, że tylko ten składnik może być odpowiedzialny za występujące dolegliwości. Aby prawidłowo zdiagnozować problem, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, który składnik pożywienia powoduje problemy, a następnie całkowicie go wyeliminować z diety czworonoga. Sprawdzonym na to sposobem jest dieta eliminacyjna. Chociaż wymaga ona poświęcenia czasu i dokładnemu przyglądaniu się reakcji psa na różne składniki, pozwala z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzić, co najbardziej szkodzi psu.

Karma dla psa z wrażliwym żołądkiem

Jeśli Twój pies zmaga się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, wiele karm może mu nie służyć i wywoływać niepożądane objawy, takie jak biegunki czy zaparcia. Bezpiecznym wyborem są karmy specjalistyczne, które opierają się na łatwo przyswajalnych składnikach i nie zawierają substancji, które mogłyby wywoływać alergie pokarmowe, np. pszenicy, kukurydzy czy soi. Tego rodzaju karmy są lekkostrawne i posiadają naturalny skład pozbawiony sztucznych dodatków, barwników czy konserwantów.

Karmy dla psów z wrażliwym żołądkiem znajdują się w ofercie wielu renomowanych producentów, np. Eden Karma czy Fish4Dogs. Ze względu na starannie opracowany i wyjątkowo łagodny skład, stanowią bezpieczną propozycję dla psów cierpiących na alergie pokarmowe, zespół jelita drażliwego, zapalenie trzustki, okrężnicy, jelit lub żołądka, zaburzeniami trawienia lub innych zaburzeń układu pokarmowego, które mogą być wywołane stresem. 

Gdzie można kupić karmę dla psa z wrażliwym żołądkiem?

Jeśli Twój pies zmaga się z problemami układu pokarmowego, potrzebujesz dla niego bezpiecznej , hipoalergicznej karmy, które nie będzie podrażniała delikatnego żołądka. Specjalistyczna karma dla psów jest dostępna w wielu sklepach zoologicznych, ale jej cena jest wyższa, niż cena zwykłej karmy. Z tego względu warto robić zakupy w sklepach online, które zwykle zapewniają niższe ceny od sklepów stacjonarnych. 

Internetowy sklep zoologiczny Psia Kość dysponuje pełną gamą wysokiej jakości karm dla psów w konkurencyjnych cenach. Na stronie https://sklep-psiakosc.pl/pl/c/Karmy/183 możesz zamówić między innymi karmy bezzbożowe i hipoalergiczne od najlepszych producentów na rynku. Dzięki odpowiednio zbilansowanemu składowi, produkty te są bezpieczne nawet dla psów z wrażliwym żołądkiem i alergią pokarmową. Na https://sklep-psiakosc.pl znajdziesz również szeroki wybór innych artykułów dla swojego psa. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Redakcja

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama