Jaką karmę dla psa wybrać?

Jaką karmę dla psa wybrać? Czym są karmy dla psów z konkretnymi potrzebami? Kiedy warto sięgać po uzupełniające karmy dla psa? Czym różni się karma mokra od suchej? Jeśli szukasz odpowiedniej karmy dla swojego pupila, szczegółowe informacje na temat zbilansowanej diety znajdziesz w niniejszym artykule.

Każdy pies – zarówno szczeniak, jak i dorosły, zdrowy czy chory – musi mieć odpowiednią dietę. Prawidłowo zbilansowana karma to przede wszystkim gwarancja, że naszemu pupilowi dostarczamy wszystkie ważne składniki odżywcze. Zatem dobra karma to taka, która wspiera zdrowie i ma oczywiście optymalną kaloryczność. Jakie karmy suche i mokre można znaleźć na rynku?

Jakie karmy suche i mokre można znaleźć na rynku?

Karmy dla psów aktualnie dostępne są w różnej formie. Wyróżnia się przede wszystkim karmy mokre i suche dostępne zarówno w puszkach, jak i w saszetkach czy na tackach.

Mokra karma dla psów dostępna jest w wielu smakach. Do najpopularniejszych zalicza się między innymi pokarm z jagnięciny czy fileciki z kurczakiem. Nie tylko skład jest ważny, ale również smak. Niektóre psy w kwestii smaku potrafią być wybredne, dlatego koniecznie dostosuj go do preferencji Twojego pupila. Do zalet karmy mokrej zalicza się także fakt, że tego rodzaju pokarm dostarcza psom sporą ilość wody, co przekłada się na mniejsze ryzyko odwodnienia. Dodatkowo układ pokarmowy i moczowy psa pracują w odpowiedni i bezproblemowy sposób. Ponadto mokra karma ma miękką konsystencją, co sprawdzi się głównie u zwierząt, które mają problemy z jamą ustną.

Według specjalistów karma mokra jest lepszym rozwiązaniem z tego względu, iż w większości przypadków produkty te są mniej przetworzone. Nie oznacza to jednak, aby nie kupować karmy suchej. Na rynku można znaleźć suchą karmę, która ma lepszy skład od mokrej. Wystarczy właśnie dokładnie zapoznać się ze składnikami, które dana karma zawiera i na tej podstawie zdecydować, czy dane rozwiązanie jest odpowiednie dla naszego pupila.

Reklama

Wśród karmy suchej możesz znaleźć zarówno standardowe jedzenie, jak i takie produkty, które są przeznaczone dla psów o konkretnych potrzebach – na przykład problemy z nadwagą, choroba nerek, wypadanie sierści, stany zapalne skóry czy pokarmowa nadwrażliwość.

Czym różni się karma dla psa dorosłego, starszego i młodego?

Nieco inną karmę podaje się młodemu psu, a inną starszemu. Dlaczego? Ponieważ wraz z wiekiem zmienia się również zapotrzebowanie naszego pupila. Zatem nie tylko rasa czy wielkość zwierząt jest ważna, ale także i ich wiek. Odpowiednia karma dla psów to taka, która nie tylko zapewnia odpowiednią dawkę energii, ale także dba o zdrowie naszego pupila. W przypadku szczeniąt poleca się pokarm dostarczający optymalną ilość białka, węglowodanów oraz tłuszczu. To bardzo ważne, ponieważ te składniki gwarantują zdrowy i poprawny rozwój.

Reklama

Dla psów dorosłych dostępne są karmy w takiej formule, by starsze zwierzęta mogły z łatwością trawić spożyty pokarm. Zadaniem składników tego rodzaju jest między innymi wspieranie równowagi bakteryjnej flory jelit.

W przypadku psa seniora najważniejsze jest, aby zadbać o jego odporność. Dlatego często poleca się pokarm z naturalnymi przeciwutleniaczami. Warto także sięgać po karmę suchą z kwasami tłuszczowymi omega-3 oraz omega-6, które korzystnie wpłyną na stan ich sierści.

Dobra karma dla psów – gdzie kupić?

Jeśli szukasz dobrej karmy dla swojego psa, odpowiedni internetowy sklep zoologiczny spełni wszystkie Twoje wymagania. Chodzi o rozbudowaną ofertę, pełną produktów, które odpowiadają na różne potrzeby i upodobania naszych zwierząt. W asortymencie dobrego sklepu zoologiczne znajdziesz zarówno karmy suche, jak i mokre oraz przekąski. Warto oczywiście sięgać po takie karmy suche, w których składzie nie ma zbóż i innych składników nieodpowiednich dla psów.

W ofercie sklepów zoologicznych znajdziesz także specjalne karmy uzupełniające, często z dodatkiem warzyw i owoców. Dostępne są – na przykład – produkty z zielonym groszkiem, dynią, a nawet gruszką. Uzupełniające karmy to świetne rozwiązanie, którego celem jest urozmaicenie diety psa.

Reklama

Jaka karma jest najlepsza? Taka, która odpowiada na potrzeby Twojego psa! Kupując karmę dla zwierząt, zwróć uwagę szczególnie na rasę swojego pupila, jego wielkość oraz kondycję. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej karmy dla psa, koniecznie poproś o pomoc pracownika sklepu. Warto pamiętać, że zarówno sucha karma, jak i mokra dla psa karma powinny być najwyższej jakości.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Jak karmić psa dorosłego?

Opiekunowie czworonogów nierzadko mają problem z odpowiednim dawkowaniem karmy dla psa. Zwykle wydaje im się, [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama