Dlaczego warto wybrać karmę bezzbożową dla psa?

Karmy bezzbożowe są bardzo popularne wśród właścicieli czworonogów i często polecane przez specjalistów jako podstawa żywienia psów. Czy faktycznie są one zdrowe i wartościowe dla psa i warto po nie sięgnąć? Z czego wynika ich popularność? Sprawdź, jakie składniki są najbardziej potrzebne w diecie Twojego pupila i przekonaj się, czy bezzbożowe karmy faktycznie mogą przyczynić się do lepszej kondycji psa.

Jakie substancje odżywcze są niezbędne w diecie psa?

Zapotrzebowanie na węglowodany u psów jest znacznie mniejsze niż u ludzi. Te wywodzące się od wilka zwierzęta może i zostały udomowione, ale ich potrzeby żywieniowe specjalnie się nie zmieniły. Psy są z natury mięsożercami i dlatego najważniejsze to dostarczać im odpowiednią porcję białka i tłuszczu zwierzęcego. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie białko zwierzęce zapewnia psu odpowiednią dawkę energii oraz sprawia, że psi organizm samodzielnie odbudowuje komórki. Dzięki temu czworonóg cieszy się dobrym zdrowiem oraz witalnością. 

Samo białko i tłuszcze zwierzęce to oczywiście nie wszystko. Poza mięsem, które powinno być wysokiej jakości i łatwo przyswajalne, w psiej diecie powinny znaleźć się również warzywa i składniki mineralne. Ich dostarczanie jest istotne dla mocnych kości i stawów pupila, a także zdrowych mięśni czy ograniczenia występowania chorób układu odpornościowego czy trawiennego. Zboża z kolei to składniki karmy, które w diecie psa nie są wskazane. Psy nie posiadają amylazy ślinowej, która jest odpowiedzialna za rozkład węglowodanów. Z tego powodu duża ilość zbóż w diecie pupila może prowadzić do chorób trzustki, a także do alergii i innych problemów zdrowotnych. 

Zawsze sprawdź dokładnie skład karmy przed jej zakupem

Chcąc zadbać o swojego psa, warto postawić na karmy wysokiej jakości. Dostępne w supermarketach karmy suche i mokre najczęściej zawierają niewiele mięsa i są wypełnione zbożem pod różną postacią. Znaleźć można w nich kasze i kukurydzę w dużych ilościach, a także inne ziarna, które nie są potrzebne Twojemu pupilowi do zdrowego funkcjonowania. Dlatego przed zakupem karmy, warto sprawdzić dokładnie jej skład i wybierać produkty od sprawdzonych producentów karm dla psów premium, które zawierają najcenniejsze dla czworonogów składniki odżywcze. 

Dobrej jakości karma dla psa powinna zawierać około 40% surowego białka zwierzęcego oraz około 20% tłuszczu surowego zwierzęcego. Aby uniknąć w składzie węglowodanów, warto wybrać karmy od producentów, takich jak Brit, Polaris czy Carnilove. Ich suche karmy są całkowicie bezzbożowe, dzięki czemu nie obciążają trzustki Twojego psa oraz sprawdzą się nawet w przypadku czworonogów z alergią. Ponadto są to karmy typu premium, które poza brakiem zbóż charakteryzują się dużym udziałem procentowym mięsa i bardzo wysoką jakością. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł partnera

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama