Na co zwrócić uwagę dobierając karmę dla Twojego pupila?

Planujesz adoptować psa lub kota? W takim wypadku powinieneś przygotować się na dużą odpowiedzialność! Opieka nad zwierzakiem wymaga wiele uwagi, jak również ogromnej ilości rozsądnych decyzji, aby mieć pewność, że Twój czworonogi przyjaciel będzie rozwijał się w prawidłowy sposób. W poniższym artykule postaramy się dokładnie przedstawić, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru karmy dla psa i kota.

Jak wybrać karmę dla psa?

Mówi się, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Jeżeli chciałbyś zapewnić swojemu pupilowi prawidłowy rozwój, powinieneś wiedzieć, jak wybrać najlepszą karmę dla psa. Na samym początku należy wspomnieć, że mówimy tutaj o mięsożercach, dlatego głównym źródłem białka w ich diecie powinno być wysokogatunkowe mięso (za najlepszy przykład może tutaj posłużyć wołowina). Chcielibyśmy jednak przestrzec przed popularnymi propozycjami, które można znaleźć w większości marketów oraz sklepów stacjonarnych. Ich skład jest wyjątkowo niesatysfakcjonujący, ponieważ skupia w sobie duże ilości zbóż, roślin strączkowych oraz ziemniaków, które nie zapewniają wymaganych składników odżywczych.

Przy czytaniu składów należy pamiętać, że wszystkie składniki są uporządkowane w malejącej kolejności. Im wyższa pozycja danego surowca, tym wyższa jest jego zawartość w pokarmie. Świeże mięso być może brzmi zachęcająco, jednak jest ono bogate w wodę, która może stanowić nawet 70% całej zawartości. O wiele lepszą alternatywą okazują się suszone składniki, które są wolne od pustej objętości.

Osobiście polecamy mokry pokarm, ponieważ zapewnia on znacznie większą ilość minerałów oraz witamin niż produkty suche. Oczywiście można zdecydować się na podawanie suchej karmy, jednak nie powinna ona stanowić głównego składnika diety czworonoga. 

Karma dla kota – postaw na najlepszy wybór

Jeżeli chciałbyś zdecydować się na sprawdzone karmy dla kota, to powinieneś kierować się podanymi zaleceniami, jak ma to miejsce w przypadku psów. Warto podkreślić, że wąsaci przyjaciele niechętnie decydują się na picie samej wody. O wiele lepiej jest ją zapewnić w pożywieniu, dlatego doskonałym wyborem będzie mokry pokarm w postaci kawałków mięsa w galarecie. 

Reklama

Koty nie są przystosowane do trawienia zbóż wszelkiego rodzaju, dlatego ich objętość w składzie powinna być jak najniższa, a najlepiej zerowa. Na rynku bez większego problemu znajdziesz różne rodzaje karm, które mogą się pochwalić atrakcyjnym składem za stosunkowo niewielkie pieniądze. 

Żywienie zwierząt – zaufaj specjalistom!

Chciałbyś poznać sprawdzone porady żywieniowe dla zwierzaków? W takim wypadku możemy do Ciebie wyjść z doskonałą propozycją. Czas najwyższy, abyś sięgnął po pomoc profesjonalistów! Czym prędzej zdecyduj się na odwiedzenie strony https://appet.pl/, na której znajdziesz artykuły na temat opieki nad czworonogami. Warto także skorzystać z pierwszego na rynku konfiguratora doboru karmy, który znacznie ułatwi ten proces! 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama