Pielęgnacja psa

Linienie psa
Pielęgnacja psa, Porady

Linienie psa potrafi być naprawdę uciążliwe dla opiekunów. Szczególnie nasilone jest latem i jesienią, kiedy organizm psa przygotowuje się do innych warunków pogodowych i zmienia szatę na zimową, grubszą, albo letnią, lżejszą. Czym tak naprawdę jest linienie i co warto o nim wiedzieć?

Odchudzanie psa poradnik
Pielęgnacja psa, Porady, Zdrowie psów

Zaczynając od nadmiernie obciążonych stawów, poprzez otłuszczone narządy, kończąc na poważnych chorobach serca i całego układu krwionośnego. Zalecenie od weterynarza w takiej sytuacji jest jasne: pies musi schudnąć. Jak się jednak do tego zabrać? Jak odchudzić psa?

Czym obcinać pazury psa?
Pielęgnacja psa, Porady

ak obciąć pazury psu? Odpowiednie dbanie o pazury Twojego psa jest jednym z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, na które trzeba zwracać baczną uwagę i wykonywać je regularnie, tak, by nasz pies nie odczuwał bólu czy dyskomfortu z powodu przerośniętych pazurów.

Pielęgnacja psa, Porady, Zdrowie psów

Czy można kąpać szczeniaka? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy opiekun czworonoga. I trudno się dziwić, w końcu szczeniaki są bardzo wrażliwe i potrzebują bardzo dokładnej opieki, a także z łatwością się przeziębiają. Jak należy kąpać szczeniaka i o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja psa, Porady, Żywienie psów

Ile razy dziennie karmić psa? To bardzo ważne pytania zadaje sobie większość opiekunów czworonogów. W końcu dobrze dobrana psia dieta jest podstawą zdrowia pupila, o które trzeba dbać. W dzisiejszym artykule więcej o tym, ile razy karmić psa, by był silny, zdrowy i zadowolony.

pies sika w domu
Livestyle, Pielęgnacja psa, Porady, Z życia psów

Jak oduczyć psa sikania w domu? To pytanie zadają sobie nieustannie właściciele psów (szczególnie szczeniaków) na całym świecie. Pół biedy, jeśli psiak wybrał kafelki, gorzej, jeśli panele, ale prawdziwą tragedią są zasikane dywany, buty i wszelkie inne materiały, z których pozbycie się zapachu graniczy z cudem. Co możesz zrobić? Jak oduczyć psa sikania w domu?