Wybieramy legowisko dla owczarka niemieckiego i podpowiadamy, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę

Owczarek niemiecki potrzebuje dużego i wygodnego legowiska do spania. Musi być ono dopasowane do wielkości czworonoga, ale też jego potrzeb i stanu zdrowia. W jaki sposób wybrać komfortowe legowisko dla swojego pupila? Który model posłania może być dla niego najlepszy? Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu legowiska dla owczarka niemieckiego.

Legowisko dla owczarka żyjącego na zewnątrz

Najlepsze legowisko dla owczarka niemieckiego, który większość życia spędza na dworze, będzie odpowiednio dobrana i wysokiej jakości buda. Nowoczesne legowiska tego typu są niezwykle komfortowe dla psów – w środku są izolowane, a także bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Takie legowisko wyposażyć można w dodatkową piankę, koce i poduszki. Jest to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja dla każdego owczarka niemieckiego żyjącego na zewnątrz.

Najważniejsze będzie dobre wymierzenie budy, ponieważ owczarek będzie musiał bez problemu do niej wejść. Warto pamiętać, że zbyt mała buda będzie niewygodna, natomiast za duża niewystarczająco ciepła dla psa. Fajne imię dla owczarka niemieckiego to jedna z pierwszych czynności, jakiej podejmuje się przyszły właściciel psa. Warto jednak pomyśleć następnie o zakupie legowiska, jakim może być właśnie wygodna, solidnie wykonana buda. Więcej o prawidłowym ustaleniu wymiarów budy oraz zewnętrznych rodzajach legowisk dla owczarków niemieckich przeczytasz na FajnyZwierzak.pl.

Czy legowisko ortopedyczne to dobry pomysł dla owczarka?

Jak najbardziej! Owczarek niemiecki, jak większość dużych psów, z czasem będzie miał problemy z chodzeniem, czyli z dysplazją stawów biodrowych lub łokciowych. Właśnie dlatego warto będzie zainwestować w posłanie ortopedyczne, dzięki któremu czworonóg będzie mógł komfortowo wypoczywać. Jedną z najlepszych opcji są legowiska z pianką typu memory foam, która dopasowuje się kształtem do sporej masy ciała owczarka niemieckiego.

Zabawki dla owczarka niemieckiego świetne są dla każdego młodego psa, to fakt. Starsze czworonogi od zabawek zdecydowanie wolą jednak wygodne legowisko, jakim może być posłanie ortopedyczne. Takiego typu posłanie odciąży kręgosłup oraz stawy owczarka, dzięki czemu będzie on mógł bez problemu zasnąć. Pamiętaj, że legowisko zawsze należy dopasować do problemu zdrowotnego swojego pupila, a także jego wielkości.

A może by tak… kanapa dla owczarka?

Kaganiec dla owczarka niemieckiego ważny jest podczas wspólnych spacerów na zewnątrz. W domu pies powinien mieć jednak więcej swobody. Owczarek niemiecki najlepiej wypocznie na wygodnym posłaniu, jakim może być kanapa do spania. Tego rodzaju legowisko do złudzenia przypomina ludzki mebel! Właśnie dlatego świetnie komponuje się z wystrojem całego mieszkania, jednocześnie stanowiąc designerski gadżet.

Reklama

Warto zwrócić uwagę, aby w kanapie dla owczarka niemieckiego znajdował się materac – taki, którego łatwo się wyjmuje oraz czyści. Tak samo, jak w przypadku pozostałych legowisk, kanapa powinna zostać dopasowana rozmiarem pod wielkość pupila. Poszukaj takiego modelu posłania, które będzie umożliwiało odprowadzenie wilgoci. Taka opcja pozwoli nie zatrzymywać bakterii w materiale kanapy. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza że wilgoć może poważnie zaszkodzić zdrowiu psa.

Duże legowisko dla owczarka niemieckiego

Tabela żywienia owczarka niemieckiego nie kłamie – rasa potrzebuje przyjmować codziennie pokaźną ilość pożywienia. Owczarek niemiecki to duży pies, który potrzebuje równie dużo miejsca na swobodny wypoczynek i zdrowy sen. Dla czworonogów ważących kilkadziesiąt kilogramów potrzeba sporej przestrzeni do relaksu. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za specjalnym legowiskiem XXL, które przeznaczone jest dla największych ras psów.

Reklama

Funkcję dużego posłania dla owczarka niemieckiego często pełni specjalna mata – płaski materac, który utworzony jest z odpornego na zniszczenia materiału. Szczególnie polecanymi są legowiska z pianką poliuretanową wewnątrz, która jest miękka i bardzo wygodna. W sklepach zoologicznych mamy do wyboru sporo leżanek XXL, które różnią się od siebie wielkością, rodzajem materiałów, marką i oczywiście ceną. Warto poszukać takiego legowiska, które zapewni owczarkowi niemieckiemu dużo miejsca do wyciągnięcia łap. Trzeba też pamiętać o właściwościach legowiska – musi być przede wszystkim wygodne i odciążające kręgosłup dużego czworonoga.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Redakcja

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Kąpanie szczeniaka

Czy można kąpać szczeniaka? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy opiekun czworonoga. I trudno [...]

Dodaj komentarz

Reklama