Ciekawostki o psach

Ciekawostki o psach

Ile lat żyje pies? Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, jak długo właściwie żyją psiaki. Często słyszy się, że jeden pies dożywa nawet dwudziestu lat, z kolei inny żyje tylko 10. Z czego to wynika i czy można zrobić cokolwiek, żeby nas pupil został z nami dłużej?

Ciekawostki o psach

Wśród osób, które wierzą w duchy, można często usłyszeć stwierdzenie, że psy widzą duchy. Jak jest naprawdę? Czy psy widzą duchy?

Pies rekord guinessa
Ciekawostki o psach, Popularne rasy psów, Rasy psów, Rasy psów według FCI

Największy pies świata – ten tytuł przypadł suczce rasy dog niemiecki, która wabi się Freddy. Mieszka ona ze swoją opiekunką w Essex W Wielkiej Brytanii i ma aż 1,035 m wzrostu! Właścicielka przyznaje, że opieka nad tak dużym psiakiem potrafi być wymagająca, ale robi to z radością i jest bardzo szczęśliwa, że mieszka z Freddy – radosnym i kochanym psiakiem. Co warto wiedzieć o Freddy i o rasie dog niemiecki?

Ciekawostki o psach, Z życia psów

Najbrzydszy pies świata jest wybierany co roku na konkursie organizowanym w Kalifornii i jest to bardzo lubiane i chętnie odwiedzane wydarzenie. W 2019 roku odbyła się już 31 edycja konkursu i nie zapowiada się na to, by miał przestać być organizowany. Dlaczego konkurs jest w ogóle organizowany i jakie psiaki wygrały w ciągu ostatnich 3 lat?

wyjący pies
Ciekawostki o psach, Livestyle, Z życia psów

Dlaczego psy wyją? Czy ma to związek z tym, że pochodzą od wilków? Psiaki wyją w przeróżnych sytuacjach i w dzisiejszym artykule opowiem więcej o tym, dlaczego to robią, oraz, czy można coś na to poradzić.

Pieseł rasa cena
Ciekawostki o psach, Rasy psów

Pieseł – rasa tego bohatera memów od 2013 roku (bo właśnie wtedy mem z piesełem stał się popularny) jest bardzo popularna i można to bez problemu zauważyć na ulicy. Czasami opiekun pieseła wychodzi z nim na spacer, spotyka się z zachwytem, robieniem zdjęć i śmiechami. Jakiej rasy jest pieseł i co warto o nim wiedzieć?