Sparaliżowany szczeniak na wózku inwalidzkim wykonanym przez …12-letniego chłopca z klocków lego? Poznaj tą wyjątkową historię!


Niepełnosprawne zwierzaki coraz częściej mogą liczyć na wsparcie i ludzką pomoc. Pragnę przedstawić Wam dziś wyjątkową historię Gracie- szczeniaka, który mając zaledwie 6 tygodni w ciężkim stanie trafił do weterynarza. Lekarz z ciężkim sercem podjął decyzję o amputacji przednich kończyn, których nie dało się inaczej uratować. Psiak niedługo potem dzięki został poddany rehabilitacji, a następnie adoptowany przez rodzinę Turleyów, która aktywnie działą na rzecz zwierząt .

Gracie dla lepszego życia otrzymał wózek inwalidzki, będący pomysłowym rozwiązaniem stworzonym z klocków LEGO przez 12-letniego Dylana, syna Turleyów. Gracie dobrze radzi sobie bez krzesła, a wyściełane urządzenie pomaga mu zachować bezpieczeństwo klatki piersiowej i kręgosłupa.

Wesoły szczeniak może teraz biegać, a nawet chodzić po schodach, a wózek inwalidzki może rosnąć z nim, przez dołożenie kolejnych rzędów klocków LEGO..

Do budowy wózków inwalidzkich można użyć wielu różnych materiałów – stali, aluminium, rur PCV, płótna i plastiku 3D, ale złożone ze sobą klocki LEGO wydają się być genialnym sposobem na wykorzystanie materiałów pod ręką i umiejętności Dylana, których nauczył się w dzieciństwie, z kochającym szczeniakiem takim jak „Amazing Gracie” u boku.

Zachęcamy do śledzenia szczeniaka „Amazing Gracie” na Facebooku, gwarantujemy, że publikacje natchną Was optymizmem.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama