Policyjny pies wytropił przestępcę i przeżył dotkliwy atak napastnika!

W Północnej Kalifornii żyje prawdziwy bohater, wysoko odznaczony pies policyjny, który po raz drugi namierzył przestępcę, podczas akcji doznał dziewięciu ran kłutych i wyszedł z tego cało.

Służby w ubiegły piątek namierzyły nielegalną plantację marihuany, a ogromny udział w złapaniu hodowcy miał 11-letni Owczarek Belgijski Malinois o imieniu Ice. Pies rzucił się w pogoń za podejrzanym, złapał go i nie puścił nawet po tym jak napastnik ugodził go nożem. Wytrwałość psiaka i jego upartość w dążeniu do celu pozwoliła na powstrzymanie przestępcy przed dalszą ucieczką, aż do momentu gdy opiekun bohaterskiego futrzaka, Christopher Magallon nie aresztował zbiega. Zaraz po schwytaniu podejrzanego,  Magallon udzielił swojemu poszkodowanemu psu pierwszej pomocy. 

„Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Napastnik nie zadał Ice’owi żadnych groźniejszych ran. Mamy nadzieje, że Ice szybko wyzdrowieje i powróci do służby, aż do momentu oczekiwanej emerytury, na którą się uda już pod koniec tego miesiąca”, oświadczył Cody Wheeler, dowódca patrolu.

Wiadomo także, że Ice nie mniej poważnych uszkodzeń doświadczył podczas akcji, która miała miejsce w 2016 roku. Zwierzę za waleczność i heroizm zostało uhonorowane nagrodą „Top Dog” w kategorii międzynarodowej przez American Humane Hero Dogs, a także nagrodą Dyrektora ds. egzekwowania prawa i dochodzeń.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama