Owczarek, który nauczył się mówić? Musicie go zobaczyć!

Tresowanie psa to czasem prawdziwa przeprawa. Jeśli zastanowimy się ile uwagi  trzeba było poświęcić pupilowi, by ten nauczył się zgrywać martwego, albo przynosić patyk to prawdopodobnie złapiemy się za głowę 🙂 

Dzisiaj pragnę Wam przedstawić zdolnego owczarka staroangielskiego o imieniu Bunny, który nauczył się rozmawiać ze swoimi właścicielami przy pomocy tablicy dźwiękowej. Plansza, którą obsługuje psiak, wydaje z siebie 45 różnych fraz w języku angielskim. Bunny doskonale wie, która co oznacza, gdyż od małego uczyła go tego jego właścicielka Alexis Devine.

“Na początku korzystałam z tablicy, którą stworzyła Christina Hunger. Z tego co wiem Christina na co dzień zajmuje się komunikacją, zwłaszcza niewerbalną i to właśnie ona po raz pierwszy użyła tablicy dźwiękowej do kontaktu z psem. Obecnie pracujemy na nowocześniejszej i lepiej dopracowanej tablicy, którą otrzymaliśmy od Leo Trottiera” oznajmiła Alexis.

Bunny szybko opanował obsługę urządzenia, gdyż już jako 11-miesięczny szczeniak wiedział kiedy używać przycisku “na zewnątrz”, a teraz potrafi wybrać w jakie miejsce chce iść na spacer.

„Obecnie Bunny korzysta z 45 słów, a 5 z nich pojawiło się stosunkowo niedawno, dlatego teraz intensywnie pracujemy i staramy się je opracować. Używanie tablicy jest dla nas niesamowitym doświadczeniem, które coraz mocniej nas do siebie zbliża” stwierdziła zachęcająco opiekunka Bunny’ego.

Czy wy także skorzystalibyście z takiego rozwiązania? Jak myślicie – czy wasz pies również by je opanował? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama