Galeria 50 zdjęć gigantycznych psów, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak są duże

Jeśli wiemy, że nasz szczeniak wyrośnie na dużego psa, to lepiej od razu traktować go jakby już był duży. W innym przypadku może się zdarzyć jedna z tych rzeczy jak na poniższych zdjęciach. Pies gigant usiądzie nam na kolankach lub będzie chciał, żeby go wziąć na ręce. Zobacz 50 psów, które nie rozumieją, jakie są wielkie.

Najbardziej znane duże rasy psów to:

  • Mastif tybetański,
  • Landseer,
  • Nowofunland,
  • Polski owczarek podhalański,
  • Cane Corso italiano,
  • Dog niemiecki.

Psy duże to niekoniecznie psy otyłe. Powyższe najbardziej znane rasy psów gigantów to udowadniają. Dorosłe samce, kiedy staną na dwóch łapach mogą być wyższe od człowieka. Musimy sobie zdawać z tego sprawę i panować nad tak dużym zwierzęciem, bo może nieświadomie przewrócić dziecko czy osobę starszą lub słabszą. To potencjalnie niebezpieczne i warto pracować nad posłuszeństwem od początku. Tutaj szkolenie „siłą” nic nie da (jest zresztą niewskazane w żadnym wypadku).

U tak dużych psów, bardzo ważna jest dieta. Kości i stawy wysokich zwierząt są już wystarczająco obciążone i nie możemy im dokładać dodatkowych kilgoramów.

Zobacz zdjęcia cudnych psich gigantów, którzy nie wiedzą, że są tak duzi.

Zdjęcia: Internet

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama