Zdrowie psów

Co grozi zwierzakowi karmionemu „ludzkim” pokarmem?
Zdrowie psów, Żywienie psów

Niemal każdy posiadacz psa czy kota słyszał o tym, że karmienie ich jedzeniem ze stołu jest niewskazane. Mimo to, prawie wszyscy to robią. Statystyki pokazują jasno, że jedynie zawodowi hodowcy zachowują rygor. A przecież ludzkie jedzenie szkodzi naszym pupilom.

Jak rozpoznać boreliozę u psa
Porady, Zdrowie psów

Borelioza u psa jest przenoszona przez kleszcze i jest bardzo poważną chorobą, która może prowadzić nawet do śmierci. Co warto wiedzieć o tej chorobie, jak można ją zapobiegać i jak wygląda kwestia leczenia?

Chrapanie u psa
Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Wiadomo, że chrapanie nie należy do najprzyjemniejszych dźwięków dla naszego ucha, szczególnie, kiedy chcemy się porządnie wyspać, a ktoś obok nas uporczywie chrapie. Co zrobić, kiedy tym kimś jest pies? Dlaczego pies chrapie?

Jak pogodzić wychowanie szczeniaka z pracą?
Porady, Zdrowie psów

Warto znać podstawy pierwszej pomocy dla naszego psiaka, żeby wiedzieć jak pomóc mu w kryzysowych sytuacjach, bo przecież nie zawsze będziemy mieć możliwość zawiezienia zwierzaka w ciągu kilku minut, a w sytuacji np. zadławienia.

Szczepienia szczeniaka
Porady, Zdrowie psów

Szczeniak przybył do domu, oswaja się z wszystkimi domownikami, bawi się, uczy czystości, przechodzi szczepienia i.. no właśnie. Co ze spacerami? Kiedy przychodzi pora na pierwszy spacer ze szczeniakiem?