Zdrowie psów

Kąpiel dla psa
Porady, Zdrowie psów

Jak często kąpać psa? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy opiekun czworonoga. Temu pytaniu często towarzyszą również inne, o to, czym kąpać psiaka, czy kąpiele nie są szkodliwe, czy można suszyć sierść suszarką, ile odczekać przed spacerem. No właśnie, jak wygląda sprawa z kąpielą?

Pielęgnacja psa, Porady, Zdrowie psów

Czy można kąpać szczeniaka? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy opiekun czworonoga. I trudno się dziwić, w końcu szczeniaki są bardzo wrażliwe i potrzebują bardzo dokładnej opieki, a także z łatwością się przeziębiają. Jak należy kąpać szczeniaka i o czym warto pamiętać?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Czkawka u psa, podobnie jak czkawka u ludzi, jest bardzo częstą przypadłością, z którą spotkał się każdy opiekun czworonoga. Co oznacza jednak czkawka? Czego objawem jest u dorosłego psa, a czego u szczeniaka? Co możemy zrobić, kiedy już wystąpi?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Dlaczego pies goni ogon? Z pewnością każdy opiekun psa zadał sobie kiedyś podobne pytanie, szczególnie, kiedy ich pupil był jeszcze szczeniakiem, ponieważ to właśnie najczęściej w tym wieku możemy zaobserwować jakże zabawne dla nas gonienie psa za swoim ogonem.

Porady, Zdrowie psów

Hot spot u psa występuje częściej, niż można by przypuszczać! Kiedy głaszczesz, czeszesz, czy sprawdzasz sierść zwierzaka i zauważasz bardzo mocno zaczerwienioną plamę, najprawdopodobniej jest to hot spot! Co to takiego, skąd się bierze i jak go leczyć?

pies je trawe
Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Z pewnością każdy opiekun psa zastanawiał się kiedyś, dlaczego pies je trawę. Taka sytuacja zdarzyła się chyba każdemu opiekunowi. Skąd bierze się takie zachowanie, czy jest szkodliwe i czy powinniśmy w takiej sytuacji interweniować?

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Pies liże łapy codziennie, tak jak my myjemy ręce. Jest to zupełnie normalne i zdrowe zachowanie, które czasami może jednak stać się patologiczne. Dlatego zawsze należy obserwować swojego psa i sprawdzać, czy jego zachowanie nie staje dziwne.

Porady, Zdrowie psów

Czystek dla psa jest coraz częściej polecany dla psów. Jest to coraz bardziej popularne zioło, które stosuje się przede wszystkim u ludzi, ale okazuje się, że może wiązać się z szeregiem korzyści zdrowotnych również dla zwierząt.

Porady, Zachowanie psów, Zdrowie psów

Saneczkowanie u psa zdarzyło się chyba każdemu opiekunowi i trudno pomylić je z czymkolwiek innym – psiak charakterystycznie „jeździ” wtedy zadem po podłożu (niestety podłożem jest często biały dywan). Skąd właściwie bierze się saneczkowanie i powinno Cię niepokoić?