Tresura

Tresura

Jak oduczyć psa gryzienia? Gryzienie jest niestety dla opiekunów bardzo nieprzyjemne i kiedy się zdarza, reagujemy najczęściej złością. Z czego może wynikać takie gryzienie i co można zrobić, by psiak przestał gryźć?

Porady, Tresura

ak nauczyć psa chodzenia przy nodze? Ten, kto szedł na smyczy z ciągnącym go psem, wie, jaka to udręka. Co jednak można zrobić, by nauczyć psa chodzić przy nodze?

Porady, Tresura

Zapewne prawie każdemu opiekunowi psa zdarzyła się sytuacja, kiedy próbował przywołać swojego psa do nogi, ale nie dało to żadnego skutku, albo wydało się konkretne polecenie, które psiak zupełnie zignorował.

Kenell co to jest i do czego służy?
Livestyle, Porady, Tresura, Z życia psów

Klatka kennelowa mimo wielu zalet, budzi niestety wiele kontrowersji i źle się kojarzy – ze złym podejściem do szkolenia, męczeniem i więzieniem zwierzaka wbrew jego woli, a także z bezradnością i okrucieństwem. Czy te skojarzenia są zasadne? Absolutnie nie! Dzisiaj więcej o tym, do czego służy klatka kennelowa dla psa i klatka kennelowa dla kota, a także czym się kierować podczas jej wyboru.

Jak oduczyć psa gryzienia butów?
Porady, Tresura, Zachowanie psów

Jak oduczyć psa gryzienia? To pytanie z pewnością zadaje sobie niejeden właściciel psiaka, który gryzie nie tylko przedmioty, ale także swoich opiekunów (i ich gości). Jeśli Twój pies ma problem z gryzieniem, pewnie nie raz ze smutkiem odkryłeś, że Twoje ulubione buty, mebel, czy torebka zostały dotkliwie naznaczone kłami Twojego pupila. Dlatego pies gryzie przedmioty i ludzi? W jaki sposób można go tego oduczyć?

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?
Porady, Tresura

ak nauczyć psa chodzić na smyczy? To pytanie zadają sobie właściciele psów na całym świecie. Kiedy już zaszczepisz swojego psiaka (tak, powinien być już zaszczepiony przed swoim pierwszym spacerem), czas rozpocząć przygodę ze spacerami, które będą prawdziwą przyjemnością, jeśli nauczyć psiaka chodzić na smyczy.