Tresura

Socjalizacja szczeniaka jak zacząć
Tresura, Zachowanie psów

Socjalizacja szczeniaka – jak powinna przebiegać? Okres szczenięcy jest pod wieloma względami podobny do dzieciństwa – to właśnie wtedy kształtuje się większość zachowań społecznych, osobowość i zainteresowania. Socjalizacja szczeniaka jest kluczowym elementem jego wychowania i absolutnie nie należy jej zaniedbywać.

Jak nauczyć spa spać w legowisku?
Polecane, Porady, Tresura, Zachowanie psów

Nadchodzi dzień, w którym kupujesz psiakowi porządne (i zazwyczaj dość drogie) legowisko. On jednak niestety zdaje się tym zbytnio nie przejmować i nadal śpi gdzie popadnie nie korzystając z niego wcale. Czy można coś zrobić, żeby pies zaczął korzystać z legowiska? Jak go tego nauczyć?

Jak nauczyć psa komendy daj głos?
Porady, Tresura

Jak nauczyć psa daj głos? Najczęściej nie lubimy, kiedy pies szczeka, szczególnie kiedy robi to często i głośno. Należy jednak pamiętać, że szczekanie jest sposobem naszych psiaków na komunikację i nie da się go wyeliminować. Można jednak spróbować nauczyć psiaka sztuczki „daj głos”, a psiak będzie szczekał na zawołanie.

Porady, Tresura

Jak wytresować psa? Nauka komend jest bardzo ważna i każdy pies powinien opanować przynajmniej te podstawowe, zdecydowanie ułatwi to życie nie tylko jemu, ale też jego opiekunom. Jak nauczyć psa komend? I jakich komend zdecydowanie warto go nauczyć?

Pies skacze na ludzi
Porady, Tresura

Jak oduczyć psa skakania? Jest to dość powszechny problem chyba wszystkich właścicieli psów, którzy chcieliby, żeby ich psiak przestał tak energicznie skakać podczas witania, zabawy, czy jakichkolwiek innych czynności. Co tak naprawdę można zrobić?

Jakich zachowań trzeba nauczyć psa?
Porady, Tresura

Jak wychować psa, tak, by jego zachowanie było jak najbardziej przez nas przewidywalne? Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie o to, co jakie efekt chcemy uzyskać.

Porady, Tresura

Nauka sztuczek jest świetną zabawą, zarówno dla opiekuna, jak i dla psiaka. Jak zatem nauczyć swojego psa sztuczek?

Porady, Tresura

Jak nauczyć psa przychodzenia na zawołanie? Nauczenie psiaka przychodzenia na zawołanie wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Tak naprawdę wystarczy być cierpliwym i zastosować kilka metod, które sprawią, że Twój pies przyjdzie na zawołanie. Co zatem można zrobić?