Kolczatka dla psa – jaką wybrać?

Chociaż zdaniem części właścicieli psów takie akcesoria jak kolczatka nie powinny być stosowane, to trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku niektórych ras tego typu zakup może mieć uzasadnienie.

Z naszego poradnika dowiesz się, w jakich sytuacjach powinieneś rozważyć zakup kolczatki. Poznasz również alternatywne rozwiązania, które w większości przypadków pozwolą ci uniknąć tak radykalnych kroków. Przy okazji dowiesz się, gdzie kupić porządny kaganiec, który będzie bezpieczny dla czworonoga.

Jak działa kolczatka dla psa?

Kolczatki mylnie postrzegane są jako standardowe obroże dla psów z trudnym charakterem. Nie można jednak zapominać, że powinny być stosowane tylko przez doświadczonych trenerów i w sytuacjach, w których pies rzeczywiście potrzebuje. Specjaliści dopuszczają ich używanie wyłącznie w przypadku bardzo agresywnych zwierząt, ale tylko podczas treningów. Zasada działania kolczatki polega na uciskaniu szyi zwierzęcia wystającymi elementami. Wówczas pies odczuwa ból, który teoretycznie daje mu do zrozumienia, że źle postępuje. Takie metody przez wiele osób uważane są za nieodpowiednie, dlatego przed zakupem kolczatki powinieneś poradzić się kogoś, kto ma wiedzę na temat rasy twojego psa. Musisz również zawsze pamiętać o zachowaniu umiaru i kierować się rozsądkiem podczas korzystania z kolczatki. W sytuacji, w której będziesz musiał zamówić taki asortyment, z pewnością zainteresuje cię kolczatka dla psa dostępne na zooart.com.pl.

Jaka jest najlepsza alternatywa dla kolczatki?

We wspomnianym sklepie internetowym z artykułami dla zwierząt znajdziesz również wiele alternatyw dla kolczatki. Przykładem mogą być szelki, które zapewnią ci lepszą kontrolę nad zwierzęciem, a jednocześnie uchronią go przed obtarciami w okolicach szyi. Wiele psów łatwiej jest utrzymać na smyczy po założeniu im kagańca. Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż kolczatka. Dodatkowo prowadząc psa w kagańcu, nie musisz się przez cały czas martwić, że zje coś nieodpowiedniego. Przed zakupem kagańca zapoznaj się z dokładnym opisem produktu, co ułatwi ci wybranie odpowiedniego modelu. Kaganiec nie może być za duży, gdyż będzie się zsuwał. Wybierając natomiast za mały model, narazisz psa na duży dyskomfort. Pamiętaj, że pies w kagańcu musi mieć możliwość swobodnego otwierania pyska. W przypadku wątpliwości związanych z zakupem lub problemów z wybraniem odpowiedniego modelu skontaktuj się z pracownikiem internetowego sklepu zoologicznego.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama