Adopcja / kupno psa

Adopcja / kupno psa, Rasy psów

Jeśli mieszkasz samotnie i szukasz psiego towarzysza, warto rozważyć adopcję psiaka, który nie będzie bardzo wymagający w pielęgnacji i nie będzie wymagało ogromnej ilości ruchu (co absolutnie nie oznacza, że nie będzie go potrzebował wcale. Zatem jaki pies dla pracującego singla / singielki będzie najlepszy?

Adopcja / kupno psa, Porady

ak namówić rodziców na psa? Bardzo zależy Ci na psim towarzyszu, ale rodzice niestety nie chcą się na niego zgodzić? Czy jest coś, co możesz zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, że tak!

Adopcja / kupno psa, Porady

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem imienia dla swojego psiaka, trafiłeś na dobry artykuł! Wybór imienia dla psa nie należy do najłatwiejszych wyborów, a przecież decyzję trzeba podjąć stosunkowo szybko, tak, by pies miał czas na oswojenie się z nowym imieniem i zapamiętanie go. O czym warto pamiętać nadając psiakowi imię?

Pies czy suczka
Adopcja / kupno psa, Porady

Pies czy suka? Zastanawiamy się nad wyborem rasy, wiekiem psa, jego wielkością i nawet umaszczeniem, ale prędzej czy później nadchodzi również moment, w którym przyszli właściciele zadają sobie nie tylko pytanie, czy wybrać suczkę, czy psa, ale również, czy ma to właściwie jakieś znaczenie. Co zatem warto wiedzieć o wyborze płci swojego przyszłego pupila?

Jak pogodzić wychowanie szczeniaka z pracą?
Adopcja / kupno psa, Polecane, Porady

Szczeniak sam w domu – co zrobić, kiedy w Twoim domu pojawił się nowy, mały przyjaciel, a Ty nie możesz poświęcić mu tyle czasu ile byś chciał, a co więcej – musisz wyjść z domu na 8, czy 9 godzin, a ze zwierzakiem nie ma kto zostać? Czy psiak może zostać na tyle sam? Jak sobie z tym poradzić?