Obroże dla psa – jakiego rodzaju obrożę wybrać?

Obroże dla psa to niezbędne akcesorium i wyposażenie każdego. wychodzącego, czworonożnego pupila. Obroże dla psów dostępne są w różnych wariantach i dopasowane do potrzeb zwierząt o różnym temperamencie i potrzebach. Zastanawiasz się jakiego rodzaju obrożę wybrać dla swojego pupila? Poznaj rodzaje obroży i dowiedz się, w jaki sposób dobrać obrożę odpowiadającą na potrzeby Twojego pupila!

Obroże dla psów – rodzaje i ich charakterystyka

Obroże dla psów to akcesoria, które pełnią przede wszystkim funkcje ochronne i zabezpieczające pupila. Są one obowiązkowym wyposażeniem każdego psa i umożliwiają zapięcie pupila na smyczy podczas spacerów, ale również stosowane są w celu zaczepienia na nich adresówki, która pozwoli zidentyfikować właściciela psa na wypadek ucieczki zwierzęcia. Obroże dla psów podzielić można na dwa rodzaje:

  • klasyczne – z klamrą lub zapięciem, o regulowanej długości,
  • półzaciskowe – wyróżniające się konstrukcją pozbawioną zapięcia, są one wsuwane na głowę pupila i zaciskają się w momencie, kiedy zwierzę zaczyna wywierać zbyt duży nacisk poprzez ciągnięcie do przodu.

Klasyczne obroże dla psów są doskonałym wyborem dla zwierząt, które nie szarpią podczas spacerów, a przy tym również dla pupili o niewielkiej masie i rozmiarze. W przypadku psów dużych lepszym wyborem są obroże półzaciskowe, które nie grożą rozpięciem się w przypadku wywarcia na nie dużego nacisku, a jednocześnie pozwalają opiekunowi na odzyskanie kontroli nad pupilem w sytuacjach, w których pies daje się ponieść emocjom.

Designerskie obroże dla psa to stylowy dodatek każdego pupila

Obroże dla psów mają swoje oczywiste przeznaczenie, nie oznacza to jednak, że muszą być one nudne i jednobarwne. Designerskie obroże dla psa zyskały uznanie wielu psich opiekunów, dzięki swojemu oryginalnemu wzornictwu, pięknemu wyglądowi oraz różnorodności dostępnych wzorów i kolorów. Wielobarwne i wzorzyste obroże podbiły serca psich opiekunów, sprawiając, że każdy z nich ma możliwość dobrania akcesoriów nie tylko funkcjonalnych i dopasowanych do potrzeb pupila, ale również świetnie się prezentujących. Designerskie obroże dla psa dostępne są w ofercie BayLabel – polskiego producenta – pod adresem https://baylabel.pl/sklep/kategoria/dla-psa/obroze/. Dodatkowo, w ofercie Baylabel dostępne są również, dopasowane kolorystycznie do designerskich obroży, smycze, co sprawia, że dzięki akcesoriom Baylabel każdy pies będzie się świetnie prezentować.

Obroża dla psa – jaka powinna być?

Obroża dla psa to akcesorium chroniące zwierzę przed ucieczką i zgubieniem się, dlatego charakteryzować się powinna dużą wytrzymałością i niezawodnością. W zależności od rozmiaru i wagi zwierzęcia w ofercie Baylabel dostępne są obroże dla psa w różnym rozmiarze – od S do XL. Różnią się one między sobą nie tylko długością, ale również szerokością taśmy, dzięki czemu największe rozmiary odpowiadają na potrzeby psów o dużej masie i sile, podczas gdy najmniejsze stanowią doskonały wybór dla psów małych ras oraz szczeniąt. Poza odpowiednim rozmiarem każda obroża dla psa charakteryzować się powinna wytrzymałością – wysokiej jakości taśmy materiałowe to jedna z propozycji, którą oferuje Baylabel, alternatywą dla nich są obroże z BioThane – specjalnego materiału syntetycznego gwarantującego łatwość w czyszczeniu, wygodę noszenia, a także dużą odporność na zniszczenia. Dodatkowo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pupila, każda klasyczna obroża Baylabel wyposażona jest w trwałą klamrę i odporne na wpływ wilgoci i zimna okucia. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila z najlepszymi obrożami i akcesoriami od Baylabel.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama