Rasy psów które nie gubią sierści

Psy które nie gubią sierści, lub gubią jej mało

Psy które nie gubią sierści –jeśli masz problem z alergiami albo bardzo zależy Ci po prostu na tym, żeby psiak którego masz nie tracił dużo sierści, możesz zdecydować się na taką rasę, która albo sierści nie traci w ogóle, albo traci jej bardzo mało. 

Psy z włosami zamiast sierści 

Do psiaków, które zamiast sierści mają włosy można z pewnością zaliczyć: 

1. Yorka 

Yorki są znane i lubiane na całym świecie. Są nie tylko świetnymi psiakami dla większości alergików, ale również posiadają włosy zamiast sierści, co sprawia, że dom nie jest ciągle ubrudzony psią sierścią. Mierzą zaledwie od 18 do 23 cm, ważą natomiast od 1,5 do 3 kg. Mimo swojej niewielkiej wagi i tego, że jest to rasa psów idealna do mieszkania, należy pamiętać, że yorki są terrierami, co oznacza, że potrzebują sporej dawki ruchu oraz dyscypliny. Jednak jeśli zostaną dobrze wychowane, będą świetnymi psiakami o bardzo wysokiej inteligencji i chęci do zabawy. 

2. Maltańczyka 

Maltańczyk, podobnie jak york, jest świetnym psem dla alergików, a jego wspaniała, jedwabista sierść sprawia, że trudno nie głaskać i czesać go cały czas. Maltańczyk ma duże, piękne, czarne oczka i wspaniałe futerko. Ten psiak nada się również do mieszkania, ale trzeba zapewnić mu oczywiście dawkę ruchu. Maltańczyk waży od 2 do 3 kg i jest niezwykle pogodnym, skorym do zabawy psem. Będzie idealny zarówno dla rodzin z dziećmi. 

3. Pudla 

Pudle znajdują się w czołówce wielu rankingów, między innymi najbardziej inteligentnych psów świata – konkretnie zajmują trzecie miejsce! Są bardzo przyjazne, łatwo uczą się sztuczek, ale kiepsko znoszą samotność i brak ruchu. Pudla co kilka tygodni trzeba strzyc, jeśli nie będziemy tego robić, w niedługim czasie psiak zacznie przypominać baranka, futro będzie mu ciążyć i wpadać do oczu. Regularna pielęgnacja to w przypadku tych psów absolutna konieczność. Zaleca się też regularne szczotkowania, by zapobiec tworzeniu się kołtunów. 

4. Sznaucera

Sznaucery nie tylko posiadają włosy, więc będą świetną rasą psów dla alergików, ale także występują w trzech rozmiarach: miniaturowym, średnim i dużym, dlatego nadają się zarówno do mieszkania, jak i do domu. Są bardzo przyjacielskie, pogodne i towarzyskie, ale również bardzo uparte. Warto o tym pamiętać od momentu wprowadzenia psa do domu, ponieważ źle wychowane sznaucery są prawdziwą zmorą właścicieli. Jest to również rasa, która potrzebuje dość sporej ilości ruchu i zabawy. 

Reklama

5. Papillon 

Ten uroczy, mały piesek swoją nazwę zawdzięcza francuskiemu słowu, które oznacza motyla. Odnosi się ona do charakterystycznego kształtu uszu tego psiaka, który przypomina motyle skrzydła. Są to bardzo lojalne i wierne pieski, mocno przywiązane do swojego właściciela. Jednak w przeciwieństwie do powyższych ras – są dość nieufne w stosunku do obcych. Cechuje je również bardzo wysoka inteligencja, podobnie jak Maltańczyki, bardzo szybko się uczą. Papillon mierzy 28 cm przy wadze od 2,5 do 5 kg. Te psiaki nie powinny sprawiać problemu w pielęgnacji, gubią one stosunkowo mało sierści, więc nie musisz się obawiać o bałagan. 

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama