Pies dla singla. Rasy psów dla samotnych ludzi

Jeśli mieszkasz samotnie i szukasz psiego towarzysza, warto rozważyć adopcję psiaka, który nie będzie bardzo wymagający w pielęgnacji i nie będzie wymagało ogromnej ilości ruchu (co absolutnie nie oznacza, że nie będzie go potrzebował wcale. Zatem jaki pies dla pracującego singla / singielki będzie najlepszy? 

Pies dla singla – najlepsze rasy 

Jeśli mieszkasz sam, bardzo ważne jest, żeby wybrać takiego psa, który nie będzie potrzebował wielu spacerów w ciągu dnia, nie będzie zbyt wymagający i będzie dość spokojny. Oczywiście inne rasy będą polecane jeśli mieszkasz w mieszkaniu, a inne, jeśli mieszkasz w domu. Mieszkając w mieszkaniu, trzeba się liczyć z tym, że pies którego wybierzesz musi być raczej mniejszy, niż większy, nie szczekać zbyt dużo i nie wymagać ogromnej ilości ruchu (dlatego husky, samoyed, bernardyn – odpadają). Jednak nie ma powodu do zniechęcania się, istnieją inne rasy, które nadają się idealnie dla samotnego człowieka. Jakie to rasy? 

Chihuahua 

Chyba wszyscy znamy tego uroczego psiaka, którego można i często nosi się w torebce. Jest on uważany za psiaka, którego można przytulać bez końca. Jednak pierwsze wrażenie potrafi być mylące. Jeśli nie chcemy, by chihuahua wszedł nam na głowę, musimy go odpowiednio wychować i dbać o dyscyplinę. Są to psy, które idealnie czują się w małych mieszkaniach, będą idealnymi towarzyszami dzieci i osób starszych (jednak w przypadku dzieci trzeba pamiętać, by odpowiednio wytłumaczyć im, że mimo niewielkich rozmiarów, psiak ten nie jest zabawką). Chihuahua waży pomiędzy 0,5 a 3 kg i mierzy zaledwie 25 cm, ale jest bardzo odważy i waleczny. Świetny pies dla singla / singielki. Z łatwością można również wszędzie z nim podróżować 

Maltańczyk 

Maltańczyk jest uroczym, kochanym, białym psiakiem, który nie tylko będzie idealny dla osób mieszkających samotnie, ale również świetnym psem dla ludzi mających problem z alergiami z uwagi na to, że jego delikatne futro wypada w bardzo małej ilości i nie zawiera takiej ilości alergenów. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zmniejszyć ilość alergenów, możemy codziennie delikatnie przecierać jego włosy wilgotną szmatką. Maltańczyk waży od 2 do 3 kg i jest niezwykle pogodnym, skorym do zabawy psem. Będzie idealny zarówno dla rodzin z dziećmi. 

Yorkshire Terrier 

Trudno nie kojarzyć Yorka. Swego czasu te psiaki biły naprawdę rekordy popularności i zostały rozsławione jako idealne psy dla alergików. Trudno się dziwić, yorki faktycznie mogą o wiele mniej uczulać ze względu na to, że zamiast sierści mają włosy, bardzo podobne do ludzkich. Są to psiaki o silnym, upartym charakterze, dlatego trzeba pamiętać, żeby zacząć wychowanie tego psiaka od razu – są to mimo wszystko terriery i potrzebują ruchu oraz dyscypliny. Jeśli tego nie otrzymają, zaczną przejawiać problemy behawioralne. Znerwicowane yorki są niestety częstym obrazem i tworzą mit yorka, który nieustannie na wszystkich szczeka. Tak naprawdę to bardzo przyjazne psy, a takie zachowania są jedynie wynikiem zaniedbań właściciela, czy zaburzeń behawioralnych. Yorki mierzą od 18 do 23 cm, ważą natomiast od 1,5 do 3 kg. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama