Pies dla singla. Rasy psów dla samotnych ludzi

Reklama

Jeśli mieszkasz samotnie i szukasz psiego towarzysza, warto rozważyć adopcję psiaka, który nie będzie bardzo wymagający w pielęgnacji i nie będzie wymagało ogromnej ilości ruchu (co absolutnie nie oznacza, że nie będzie go potrzebował wcale. Zatem jaki pies dla pracującego singla / singielki będzie najlepszy? 

Pies dla singla – najlepsze rasy 

Jeśli mieszkasz sam, bardzo ważne jest, żeby wybrać takiego psa, który nie będzie potrzebował wielu spacerów w ciągu dnia, nie będzie zbyt wymagający i będzie dość spokojny. Oczywiście inne rasy będą polecane jeśli mieszkasz w mieszkaniu, a inne, jeśli mieszkasz w domu. Mieszkając w mieszkaniu, trzeba się liczyć z tym, że pies którego wybierzesz musi być raczej mniejszy, niż większy, nie szczekać zbyt dużo i nie wymagać ogromnej ilości ruchu (dlatego husky, samoyed, bernardyn – odpadają). Jednak nie ma powodu do zniechęcania się, istnieją inne rasy, które nadają się idealnie dla samotnego człowieka. Jakie to rasy? 

Reklama

1. Chihuahua 

Chyba wszyscy znamy tego uroczego psiaka, którego można i często nosi się w torebce. Jest on uważany za psiaka, którego można przytulać bez końca. Jednak pierwsze wrażenie potrafi być mylące. Jeśli nie chcemy, by chihuahua wszedł nam na głowę, musimy go odpowiednio wychować i dbać o dyscyplinę. Są to psy, które idealnie czują się w małych mieszkaniach, będą idealnymi towarzyszami dzieci i osób starszych (jednak w przypadku dzieci trzeba pamiętać, by odpowiednio wytłumaczyć im, że mimo niewielkich rozmiarów, psiak ten nie jest zabawką). Chihuahua waży pomiędzy 0,5 a 3 kg i mierzy zaledwie 25 cm, ale jest bardzo odważy i waleczny. Świetny pies dla singla / singielki. Z łatwością można również wszędzie z nim podróżować 

2. Maltańczyk 

Reklama

Maltańczyk jest uroczym, kochanym, białym psiakiem, który nie tylko będzie idealny dla osób mieszkających samotnie, ale również świetnym psem dla ludzi mających problem z alergiami z uwagi na to, że jego delikatne futro wypada w bardzo małej ilości i nie zawiera takiej ilości alergenów. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zmniejszyć ilość alergenów, możemy codziennie delikatnie przecierać jego włosy wilgotną szmatką. Maltańczyk waży od 2 do 3 kg i jest niezwykle pogodnym, skorym do zabawy psem. Będzie idealny zarówno dla rodzin z dziećmi. 

Reklama

3. Yorkshire Terrier 

Trudno nie kojarzyć Yorka. Swego czasu te psiaki biły naprawdę rekordy popularności i zostały rozsławione jako idealne psy dla alergików. Trudno się dziwić, yorki faktycznie mogą o wiele mniej uczulać ze względu na to, że zamiast sierści mają włosy, bardzo podobne do ludzkich. Są to psiaki o silnym, upartym charakterze, dlatego trzeba pamiętać, żeby zacząć wychowanie tego psiaka od razu – są to mimo wszystko terriery i potrzebują ruchu oraz dyscypliny. Jeśli tego nie otrzymają, zaczną przejawiać problemy behawioralne. Znerwicowane yorki są niestety częstym obrazem i tworzą mit yorka, który nieustannie na wszystkich szczeka. Tak naprawdę to bardzo przyjazne psy, a takie zachowania są jedynie wynikiem zaniedbań właściciela, czy zaburzeń behawioralnych. Yorki mierzą od 18 do 23 cm, ważą natomiast od 1,5 do 3 kg. 

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie. Zobacz więcej wpisów

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz