Wybieramy legowisko dla psa

Pies, jak każdy z domowników, potrzebuje własnego miejsca do spania. O ile ci dwunożni postawią raczej na własne łóżka, to dla pupila zwykle wystarczy odpowiednie, dopasowane do jego wielkości legowisko. Psi wypoczynek powinien być wykonany solidnie, z wartościowych materiałów i właściwie wyprofilowany, tak aby służył zdrowiu i dobremu samopoczuciu pupila.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru stosownego legowiska warto odwiedzić dobrze zaopatrzony zoo sklep. Sklepy online charakteryzują się tym, że zwykle posiadają zdecydowanie bardziej rozbudowany asortyment, niż ich stacjonarne odpowiedniki. Jest tak m.in. w przypadku sklepu zoo24.pl, który oferuje szeroki wachlarz produktów dla zwierząt w jednym miejscu. Nie ma żadnego znaczenia w jakiej odległości od tego sklepu mieszkasz – Twoje zakupy będą docierały kurierem w tym samym czasie. W sklepie internetowym Zoo24 możesz wybierać pomiędzy legowiskami powstałymi z różnego rodzaju materiałów jak i pełniącymi różnorodne funkcje. To na pozór proste akcesorium posiada szereg form oraz cech, jakie wyróżnia poszczególne modele od pozostałych. 

Jak urządzić swojego psa?

Ten najważniejszy psi „mebel”, jakim jest legowisko dla psa, powinien zatem mieć odpowiednie wymiary. Poszukując optymalnego modelu należy zwrócić uwagę na jego wewnętrzne rozmiary podane na karcie produktu. Ponadto takie legowiska mogą być niczym miękkie, zabudowane ze wszystkich stron „gniazdka”, podobne do tych, w których układa się niemowlęta, albo wręcz przeciwnie – płaski niczym klasyczny materac. W dodatku można wybierać m.in. pomiędzy psimi legowiskami pokrytymi materiałem z długim włosiem jak i np. tymi aksamitnie gładkimi. Z przyczyn chociażby higienicznych wiele osób chętnie sięga po legowiska wykonane z poliestru, ponieważ takie właśni można relatywnie łatwo czyścić. Pod uwagę warto brać oczywiście komfort właścicieli, jednak priorytet podczas zakupów akcesoriów dla psów, kotów i innych zwierząt jest mimo wszystko dobro samego późniejszego użytkownika. W związku z tym każdy szanujący się zoo sklep posiada w swojej ofercie szereg wariantów zróżnicowanych pod kątem poszczególnych parametrów. Oprócz typowo „technicznych” kwestii podczas wyboru legowiska dla pupila nie bez znaczenia jest jego estetyka oraz konkretna forma. Legowiska bywają zatem gładkie, jak i wzorzyste, wykonane jedynie z tkaniny, albo np. jej połączenia z tworzywem, z którego powstają nierzadko fantazyjne ścianki. Przykładem tego może być legowisko „obrębione” motywem przypominającym ścieg charakterystyczny dla ręcznej robótki na drutach. Legowiska najlepiej po prostu obejrzeć i wybrać optymalny wzór oraz model dla swojego psa. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama