Jak namówić rodziców na psa?

Jak namówić rodziców na psa? Bardzo zależy Ci na psim towarzyszu, ale rodzice niestety nie chcą się na niego zgodzić? Czy jest coś, co możesz zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, że tak! W końcu pies jest uważany za najlepszego przyjaciela człowieka, a wspomnienia z ukochanym zwierzakiem z dzieciństwa są na wagę złota! Przekonanie rodziców nie będzie najprostszym zadaniem pod słońcem, ale nie zaszkodzi spróbować! 

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Obowiązki, obowiązki 
  1. Jak przekonać rodziców na psa? 

   Obowiązki, obowiązki 

   Zdaję sobie sprawę z tego, że trudno jest zrozumieć obawy rodziców, szczególnie, kiedy ma się po naście lat, a wasze poglądy na świat i życie zdają się być tak daleko od siebie, jak tylko jest to możliwe. Zapewniam jednak, że oni też kiedyś byli młodzi i z dużą pewnością marzyli o zwierzaku, podobnie jak Ty teraz. I warto chociaż spróbować postawić się w ich położeniu i spróbować zrozumieć, że mimo tego, że bardzo zależy Ci na psiaku, dla Twoich rodziców są to niestety wydatki (często bardzo nieprzewidziane, bo przecież poza corocznymi szczepieniami i okresowym odrobaczaniem, pies może zachorować, mieć wypadek, wymagać rehabilitacji – to wszystko ogromne koszty). Rodzice martwią się również zapewne, że wszystkie obowiązki związane z posiadaniem psa spadną na nich, czego z pewnością by nie chcieli, mając na głowie pracę i wychowywanie dzieci. Ja również przechodziłam kiedyś przez rozmowę z rodzicami na temat posiadania psa. Psa w końcu dostałam, więc myślę, że mogę nieco doradzić. 🙂 

   Jak przekonać rodziców na psa? 

   Przede wszystkim musisz szczerze sam/a przed sobą odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy ja naprawdę podołam wszystkim obowiązkom związanym z psem”?. Szczerze, bez emocji. Wiem jak ekscytująca potrafi być wizja posiadania psiaka, dlatego bardzo ważne jest, żeby wszystkie za i przeciw rozważyć, najlepiej na kartce. I dać sobie kilka dni na przemyślenie tego wszystkiego. Czy będziesz regularnie wyprowadzać psa? Codziennie po kilka razy? Psa trzeba do tego dwa razy dziennie karmić, raz w tygodniu czesać, obcinać pazury, czyścić uszy, codziennie bawić się i głaskać (to ostatni jest akurat najmilszą z czynności.) 

   Pokaż rodzicom, że sumiennie wykonujesz swoje obowiązki. Wtedy poczują się spokojniejsi. Muszą być pewni, że pies nie będzie dla Ciebie tylko zachcianką. Zastanów się też, co będzie z psiakiem za kilka lat. Planujesz studia? Wyjazd z miasta? Czy wtedy zabierzesz psiaka ze sobą? Wiem, że trudno wybiegać w przyszłość tak wcześnie, ale warto to zrobić, bo chodzi przede wszystkim o dobro psa, który bardzo Cię pokocha i bardzo się do Ciebie przywiąże, taka rozłąka może być dla niego straszliwie trudna. 

   Porozmawiaj też z rodzicami o wydatkach. Im mniejszy psiak, tym mniejsze wydatki, to może pomóc przekonać Twoich rodziców. Możesz zaproponować, że będziesz dokładać małą część kieszonkowego na utrzymanie, czy zaczniesz oszczędzać małe kwoty na szczepienia, czy zabawki. 

   Reklama

   Przede wszystkim daj rodzicom czas i uzbrój się w cierpliwość. Wszystkie rozmowy przeprowadzaj spokojnie, to jedyny sposób, by przekonać rodziców, że jesteś wystarczająco odpowiedzialny/a na posiadanie zwierzęcia. 

   Zapisz się na newsletter!

   Reklama

   Autor: Maja Magiera

   Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

   Reklama

   Podobne artykuły

   Reklama

   Czytaj dalej

   Dodaj komentarz

   Reklama