Planujesz zakup futrzaka? Sprawdź, gdzie szukać ofert i na co zwrócić uwagę!

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez zwierzaka. Futrzasty przyjaciel to źródło czystej, pozytywnej energii. Znajdujesz się w zaszczytnym gronie kociarzy i szukasz zwierzaka, który dołączy do Twojej rodziny? Nie wiesz gdzie go znaleźć? Podpowiadamy!

Internetowe ogłoszenia to doskonały sposób na znalezienie idealnego zwierzaka. Wielu hodowców korzysta z możliwości dodania darmowego ogłoszenia bez rejestracji w nadziei, że ich zwierzaki znajdą kochający dom. Jeśli chcesz kupić lub zaadoptować kota, w pierwszej kolejności sprawdź portale z darmowymi ogłoszeniami

Kupujesz kota? Oto, co musisz wiedzieć!

Zakup zwierzaka to ogromne przedsięwzięcie. Nie chodzi jednak cenę kotów na sprzedaż, a o odpowiedzialność, która będzie spoczywała na barkach przyszłego opiekuna. Pamiętaj, że będziesz mieć do czynienia z żywą istotą, która czuje i ma określone potrzeby. 

W Internecie aż roi się od ogłoszeń osób, które chcą oddać rasowego kota. Dlaczego ludzie decydują się na taki krok? Być może dlatego, że przerósł ich ciężar odpowiedzialności za futrzanego przyjaciela. Owszem opieka nad kotem jest znacznie mniej absorbująca niż opieka nad psem, ale w dalszym ciągu wiąże się z koniecznością zaangażowania i dbania o codzienne potrzeby zwierzaka. 

Jeśli jesteś w pełni zdecydowany na kotka, musisz odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia z kotami na sprzedaż lub do adopcji, upewnij się, że Twój przyszły przyjaciel znajdzie w swoim nowym domu wszystko, czego potrzebuje!

Miska na jedzenie i wodę oraz kuweta to absolutna podstawa. Zadbaj także o to, aby Twój zwierzak posiadał obrożę lub szelki z identyfikatorem. I nie zapomnij o tym, że koty, zwłaszcza te młode, to prawdziwe psotniki. Pamiętaj więc o tym, aby zapewnić swojemu kotu odpowiednią ilość zabawek i akcesoriów, dzięki którym nie będzie się nudził podczas Twojej nieobecności. 

Reklama

Dowiedź się więcej czy zakup zwierząt domowych przez Internet to dobry pomysł?

Widzisz takie ogłoszenie? Unikaj go jak ognia!

Kot rasowy bez rodowodu? Nie ma czegoś takiego! Zarejestrowani hodowcy zapewniają przyszłym opiekunom zwierzęcia komplet dokumentów potwierdzających jego pochodzenie. Koty z prawdziwych hodowli posiadają komplet obowiązkowych szczepień i są odrobaczone. Przyszli właściciele mają wgląd do raportów z wizyt weterynaryjnych.

Reklama

Jeśli więc osoba, która chce sprzedać kota jako rasowego w dość wygórowanej cenie, nie jest w stanie zapewnić Ci dostępu do wyżej wymienionych dokumentów, oznacza to tylko jedno – masz do czynienia z pseudohodowcą, który nie działa legalnie, w związku z czym weryfikacja warunków w jakich żyją zwierzęta często jest utrudniona. 

Pamiętaj, że schroniska, domy tymczasowe, a często także i ulice, pełne są kotów, które czekają na ciepłą i kochającą rodzinę. Jeśli marzysz o futrzanym przyjacielu, weź pod uwagę adopcję – wdzięczność, lojalność i oddanie przygarniętych zwierząt są wprost nie do opisania!

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama