Najbardziej samotny słoń trafi do nowego domu!

Poznajcie Kaavana, który od 35 lat zamieszkuje pakistańskie zoo. To właśnie w nim, w 2012 roku odeszła jego partnerka, przez co słoń od tego czasu pozostaje bez towarzysza tego samego gatunku. Kaavan jeszcze do niedawna był zmuszony do życia w zupełnej samotności na małym wybiegu, co miało ogromny wpływ na zdrowie zwierzaka. 

Ostatnie badania wykazały, że słoń był niewłaściwie karmiony, a także miał poważnie uszkodzone kończyny. Bardzo złe warunki panujące w zoo skupiły uwagę nie tylko  działaczy prozwierzęcych, którzy  niedługo potem rozpoczęli działania na rzecz przeniesienia słonia.

Po kontroli weterynaryjnej, stwierdzono, że Kaavan, wraz z innymi mieszkańcami zoo są gotowi na relokację. Okazuje się, że słoń jest na tyle silny, aby go przenieść do schroniska w Kambodży, w którym stworzono dla niego dogodne warunki do życia i wspaniałe towarzystwo. 

Trzymamy kciuki, aby wszystko się udało, a także żeby Kaavan odzyskał siły!

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama