Pies z opiekunką na sofie.

Niech Światowy Dzień Zwierząt trwa przez cały rok

W Światowym Dniu Zwierząt celebrujemy wyjątkową więź między ludźmi i zwierzętami, która sprawia, że opiekunowie psów i kotów mogą liczyć na wsparcie emocjonalne i bezwarunkową miłość, jaką dają nasi czworonożni przyjaciele. Firma Mars Polska od lat tworzy lepszy świat dla zwierząt nie tylko poprzez dostarczanie kompletnej i zbilansowanej karmy, ale także poprzez wiele inicjatyw, aby wszystkie psy i koty były zdrowe, szczęśliwe i miały kochające domy. Jedną z takich akcji jest program PEDIGREE® Relief Fund skierowany do psich opiekunów w trudnej sytuacji życiowej.

Program PEDIGREE® Relief Fund powstał jako pomoc dla kochających opiekunów psów, którzy z różnych przyczyn mierzą się z wyzwaniami ekonomicznymi w trudnych czasach inflacji. Do realizacji tego projektu firma Mars Polska zaprosiła swojego wieloletniego partnera – Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ), dzięki którego doświadczeniu i znajomości potrzeb lokalnych społeczności jest pewne, że pomoc dociera tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Celem programu jest przekazanie potrzebującym rodzinom aż 1 miliona kompletnych i zbilansowanych posiłków PEDIGREE®. Dzięki temu wsparciu czworonogi mogą pozostać w kochających domach, gdzie są otaczane odpowiedzialną opieką każdego dnia. To właśnie w taki sposób, troszcząc się codziennie o swoich ulubieńców, możemy odwdzięczać się za dobro, które wnoszą do naszego życia i obchodzić Światowy Dzień Zwierząt przez cały rok.

Wspólnie napełnimy aż 1 milion psich misek

W ramach Programu PEDIGREE® Relief Fund firma Mars we współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce przekazuje zapas jedzenia PEDIGREE® na cały rok dla 1370 psów. Akcja zaczęła się w czerwcu z okazji Dnia Psa i do tej pory opiekunowie zwierząt otrzymali pełnoporcjowy pokarm Pedigree dla swoich podopiecznych, który zapewnia im zdrową dietę na długie miesiące. 

Program PEDIGREE® Relief Fund przynosi realne efekty. Dzięki temu wsparciu psy mogą pozostać w kochających domach, a ich opiekunowie nie muszą mierzyć się z trudnymi decyzjami o rozstaniu z czworonogiem. W akcję zaangażowane jest 37 schronisk i oddziałów TOZ m.in. w Tarnowie, Szczecinie, Zabrzu, Opolu, Pile, Koninie, Jarocinie, Gliwicach, Chorzowie. Ogrom ciepłych słów, które otrzymujemy od rodzin objętych pomocą, daje nam energię do działania. Od lat współpracujemy z firmą Mars, ponieważ łączy nas cel – wspieranie zwierząt i ich opiekunów. Nie tylko z okazji Dnia Psa czy Światowego Dnia Zwierząt, ale na co dzień  – mówi Nelly Bieniek, Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Mars Polska od lat tworzy lepszy świat dla zwierząt 

Od ponad 30 lat firma Mars wspiera schroniska i fundacje pomagające zwierzętom w potrzebie, przekazując im ok. 300 ton jedzenia rocznie. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce prowadzi również kampanię edukacyjną dla dzieci i młodzieży, w ramach której dzieli się wiedzą na temat odpowiedzialnej opieki i adopcji. Korzystając z dobroczynnego wpływu psów na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi, Mars przy współpracy z Fundacją Dr Clown prowadzi także od 6 lat ogólnopolski program dogoterapii połączonej z ,,terapią śmiechem” w szpitalach dla dzieci i młodzieży, a od 2021 roku także w Domach Pomocy Społecznej dla seniorów. W 2022 roku blisko 3 000 małych pacjentów oraz prawie 700 seniorów uczestniczyło w terapeutycznych spotkaniach z udziałem wyszkolonych psów i certyfikowanych opiekunów – terapeutów. Porównując efekty pierwszego i ostatniego roku programu dogoterapii, liczba dzieci i młodzieży wzrosła blisko czterokrotnie. 

Współtworząc od ponad 30 lat ekosystem Petcare w Polsce, Mars zdaje sobie sprawę, że starania o lepszy świat dla zwierząt przynoszą najlepsze efekty, gdy angażują wiele stron. Dlatego do szeregu naszych inicjatyw zapraszamy partnerów biznesowych, organizacje pozarządowe oraz lokalne społeczności. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze działania, aby każdy pies i kot w Polsce był zdrowy i szczęśliwy oraz mógł liczyć na troskliwą opiekę człowieka – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska. 

Reklama

Więcej informacji o programie PEDIGREE® Relief Fund znajduje się na stronie www.pedigree.pl/relief-fund.  

Autor: Informacja Prasowa

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama