Na jaki odkurzacz warto postawić?

Nie ma co się oszukiwać, zakup odkurzacza do domu powinien być w pełni przemyślany. Konieczność wymiany sprzętu po miesiącu, a tym bardziej pierwszym odkurzaniu przysporzyłaby nam niemało problemów. Na tym jednak nie koniec, odkurzanie to czynność, która nie należy do zbytnio przyjemnych, dlatego należy zrobić wszystko, aby możliwie ją usprawnić. Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?

Na jaki odkurzacz do domu postawić?

Prawda jest taka, że odkurzacz to sprzęt, który znajdziemy we wszystkich gospodarstwach domowych. Urządzenie to pozwala nam pozbyć się wszelkiego zanieczyszczeń, takich jak sierść, kurz, alergeny, czy też resztki jedzenia. Oferta dostępnych modeli jest naprawdę niemała, dlatego zakup odpowiedniego nie należy do najprostszych. Jakie typy odkurzaczy możemy również?

  • Ręczne. Cechuje je nieduży rozmiar, a także w sporej większości wypadków bezprzewodowość, dzięki czemu możliwe jest dotarcie w trudno dostępne miejsca;
  • Automatyczne. Roboty te nie wymagają od nas obsługi, gdyż same poruszają się po domu i czyszczą podłogę;
  • Wodne. Ich zadaniem jest redukowanie ilości alergenów na przykład z dywanów;
  • Wielofunkcyjne. Charakteryzują się mnogością zastosowań oraz uniwersalnością.

Odkurzacze – na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Najistotniejszym kryterium, na jakim należy się skupić, jest sposób gromadzenia zanieczyszczeń w danym sprzęcie. Bezworkowe urządzenie nie wymaga od nas systematycznego kupowania worków. Jego wadą jest jednak konieczność regularnego opróżniania oraz czyszczenia. Z kolei modele workowe wymagają od nas montowania specjalnych worków produkowanych z płótna, czy też papieru. Na jakie jeszcze kwestie należy zwrócić uwagę?

  • Klasa energetyczna. Energooszczędne rozwiązania charakteryzują się mniejszym poborem energii;
  • Gabaryty. Samochodowe propozycje są znacznie mniejsze niż te przeznaczone do domów;
  • Poziom reemisji kurzu. Wraz ze wzrostem klasy odkurzacza, jego skuteczność usuwania alergenów oraz drobinek kurzu będzie większa.

Czym się kierować w czasie zakupu odkurzacza?

Bardzo istotnym aspektem, jest możliwość łatwego rozebrania sprzętu. Dzięki niej opróżnianie worka z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń nie będzie stanowiło żadnego problemu. Ciekawym rozwiązaniem jest także wewnętrzny bęben, do którego można zwinąć kabel. Na tym jednak nie koniec, funkcja prania, wskaźniki zapełnienia worka, czy też wymiany filtrów to wiele innych udogodnień, które okazują się bardzo przydatne. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Sprytny uciekinier.

Sprytna ośmiornica nowozelandzka o nazwie Inky, wymknęła się ze swojego zbiornika z Narodowego Akwarium w [...]

Dodaj komentarz

Reklama