W Nowej Górnej odbędzie się zbiórka dla kociej fundacji. Jak można pomóc?

Opuszczone, często schorowane, w sile wieku lub po przejściach – los bezdomnych kotów nie jest lekki. Już 20 listopada podczas akcji w Centrum Handlowym Nowa Górna będzie można podarować im karmę, pomóc w leczeniu lub dowiedzieć się więcej o adopcji. Poprowadzi ją Fundacja Przytul Kota.

Jak odmienić smutny koci los? Wiedzą to najlepiej przedstawiciele łódzkiej Fundacji Przytul Kota, która już 20 listopada odwiedzi Nową Górną przy ul. Kolumny 6/36, by poprowadzić akcję wspierającą działania na rzecz kotów wolno żyjących. Ta potrwa w godzinach od 11 do 18. 

W jej ramach odbędzie się zbiórka darowizn rzeczowych dla podopiecznych fundacji. Mieszkańcy chcący zaangażować się w pomoc zwierzętom będą mogli przekazać m.in. suchą i mokrą karmę dla dorosłych kotów i kociąt, kocie przekąski, ale także akcesoria, np. żwirek, jednorazowe podkłady higieniczne i rękawiczki lub kocie zabawki. Każdy podarek jest cenny, ponieważ aktualnie pod opieką fundacji znajduje się 96 kotów. Dary będzie można przekazać w punkcie PLIS, zlokalizowanym obok stoiska W.Kruk na pasażu łódzkiego centrum handlowego. 

Nasi podopieczni to koty oswojone, które czekają w Mruczarni na adopcję, półdzikie, w trakcie leczenia i całkiem dzikie, które po zakończeniu kuracji wrócą na miejsce bytowania. Mamy pod opieką także koty niepełnosprawne wymagające szczególnej troski. Każdy z nich potrzebuje nakarmienia, czasami także leczenia operacyjnego, rehabilitacji czy wykupienia leków – informuje Joanna Czyżycka z Fundacji Przytul Kota.

– Priorytetowe jest kocie jedzenie i żwirek, ponieważ te produkty zużywamy na bieżąco i szybko kończą się zapasy. Na wagę złota są także jednorazowe rękawiczki oraz podkłady higieniczne, których ze względów bezpieczeństwa musimy używać podczas opieki nad trafiającymi do nas kotami, nim nie minie okres kwarantanny Gdybyśmy ich nie stosowali, moglibyśmy nieświadomie przenieść na inne zwierzęta bardzo niebezpieczne choroby. Zmarzniętym kotom, które trafiają do naszej Mruczarni przydadzą się także koce lub ręczniki dodaje. 

Wspomóc kocie bezdomniaki będzie można także finansowo np. przekazując dobrowolny datek do puszki obecnych na miejscu wolontariuszy lub odwiedzając kiermasz z fundacyjnymi gadżetami. 

Reklama

Będzie można na nim zakupić kubki, ręcznie wykonane maskotki, bawełniane torby, kalendarze i kalendarzyki magnetyczne, magnesy i wiele innych. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na ratowanie kocich istnień, m.in. funkcjonowanie Mruczarni, w której przebywają koty (często wiele lat) i kocięta czekające na swój dom, leki, środki czystości, sterylizację czy kastrację. 

Z kolei osoby zainteresowane tematem adopcji kotów, zostaniem wirtualnym opiekunem, wstąpieniem w szeregi wolontariuszy lub innymi formami wsparcia np. przekazaniem 1% podatku, mogą zasięgnąć szczegółowych informacji od przedstawicieli łódzkiej organizacji. 

Reklama

To już kolejne spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przytul Kota, które odbywa się w ramach naszego projektu – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych. Tym razem ponownie zachęcamy do wsparcia kocich czworonogów, ich adopcji oraz przekazania datków. Liczy się każda złotówka apeluje Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowej Górnej. 

***

Centrum Nowa Górna zlokalizowane jest w Łodzi przy ul. Kolumny 6/36. Otwarty w 1997 roku obiekt ma powierzchnię ponad 18 tys. m kw. GLA i liczy sobie 30 sklepów i punktów usługowych. W minionym roku centrum odwiedziło blisko 3 mln osób. Wśród kluczowych najemców centrum znaleźć można m.in. Carrefour, CCC, Rossmann, Vision Express, Rebel Electro i W. Kruk. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji 890 miejsc postojowych. Centrum handlowe znajduje się w portfolio Newbridge Poland. Zarządcą obiektu jest Apsys Polska S.A./www.nowa-gorna.pl

Źródło: Newbridge/Nowa Górna

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Informacja Prasowa

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama