Czworonogi zdobędą Instagram? Popularna aplikacja ma swój zwierzęcy odpowiednik. Poznajcie Petgram!

Ze statystyk wynika, że codziennie na Instagrama wchodzi aż 500 mln użytkowników. Z pewnością sporą część z nich stanowią właściciele zwierząt. W aplikacji nie sposób nie zauważyć postów, gdzie główną rolę odgrywają pupile. Czy wiecie, że znany na całym świecie Instagram ma swój odpowiednik dedykowany zwierzętom i to w dodatku wymyślony przez Polaków? Warszawski startup Petgram stworzył portal skierowany do miłośników zwierząt. Co oferuje aplikacja? Dowiecie się tego z naszego artykułu. 

Nie tylko dla psa i kota 

Petgram to jedyny na świecie portal dedykowany właścicielom zwierząt, który dodatkowo połączono z obrożą wyposażoną w lokalizator GPS. Dzięki temu aplikacja pozwala nie tylko na zabawę, ale umożliwia też zadbanie o bezpieczeństwo czworonogów. Do tej pory portal zgromadził wokół siebie blisko 27 tysięcy użytkowników, którzy pochodzą nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Co ciekawe – jak na razie nie powstała anglojęzyczna wersja aplikacji, która jest w planach twórców. Na „zwierzęcym Instagramie”, gdzie profil prowadzi się z perspektywy pupila, znajdziemy konta nie tylko psów i kotów, ale też wielu innych gatunków zwierząt. 

– 10% kont w naszej aplikacji należy do opiekunów gryzoni, ptaków czy węży. Wśród użytkowników są również bardziej nietypowe zwierzęta jak np. kura, lis domowy oraz surykatka. Jesteśmy otwarci na każde zwierzę. W końcu Petgram to miejsce dla nich – mówi Jordan Wojsym-Antoniewicz, prezes zarządu Petgram. 

Petgram jest nowoczesną aplikacją łączącą w sobie aspekty społecznościowe, lojalnościowe i e-commerce. Oferuje ona liczne funkcje społecznościowe takie jak m.in. możliwość stworzenia profilu dla swojego zwierzęcia, przeglądanie zdjęć, obserwowanie znajomych, udostępnianie postów, ich komentowanie oraz polubienie poprzez symbol łapki. Użytkownicy są zachęcani również do udziału w rozmaitych konkursach i wyzwaniach, dzięki którym mogą oni zdobywać tzw. Petcoiny – punkty lojalnościowe. Aplikacja jest darmowa. Po podłączeniu jej do urządzenia GPS użytkownicy otrzymują możliwość śledzenia lokalizacji zwierzęcia przez 24 godziny na dobę (aby korzystać z tej opcji, należy kupić lokalizator GPS oraz mieć aktywną subskrypcję). Dzięki temu właściciele są w stanie przez cały czas kontrolować swojego pupila. Mogą oni także wyznaczyć tzw. bezpieczną strefę dla zwierzęcia, a kiedy ono ją opuści – otrzymają natychmiastowe powiadomienie o tym zdarzeniu. W aplikacji jest również dostępny Marketplace, gdzie właściciele znajdą szeroką gamę produktów zoologicznych dla swoich milusińskich, a dzięki zebranym Petcoinom – mają okazję kupować je w atrakcyjnych cenach. Na co jeszcze można przeznaczyć Petcoiny? O tym już za chwilę. 😊 

Wsparcie potrzebujących zwierząt 

Petgram daje również możliwość pomocy tym czworonogom, które naprawdę jej potrzebują. Pozwala na to akcja „Tona Pomocy”. Jest to wspólna inicjatywa Petgram oraz jednej z zoologicznych marek, mająca na celu wsparcie podopiecznych organizacji ratującej zwierzęta – Pogotowia dla zwierząt. Akcja polega na zbiórce karmy podczas spacerowania, a za każdy przebyty kilometr, zarejestrowany przy pomocy Lokalizatora GPS lub darmowej funkcji Petgram Active wewnątrz aplikacji, użytkownicy otrzymują wspomniane Petcoiny, które później mogą wymienić na karmę. 

Kochamy zwierzęta, stąd bardzo ważna jest dla nas również działalność charytatywna. W październiku wystartowaliśmy z drugą edycją akcji Tona Pomocy. Wierzymy, że dzięki naszym użytkownikom – po raz kolejny przekażemy zwierzakom tonę wysokiej jakości karmy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Szczegóły można znaleźć w naszych mediach społecznościowych – mówi Monika Goździalska,  założycielka Petgram. 

Po to, aby promować przemyślaną adopcję – twórcy Petgram zamierzają przejąć portal Petopo.com. Jego misją jest pomoc czworonogom w znalezieniu kochających właścicieli. To bardzo dobra inicjatywa, bowiem problem bezdomności wśród zwierząt jest bardzo duży. Według niektórych szacunków tylko w Polsce może być nawet ok. 3 mln bezdomnych psów i kotów.

Ambitne plany rozwoju aplikacji 

Każdy element aplikacji ma silnie angażować jej użytkowników. W przyszłości zostanie ona wzbogacona o wiele nowych funkcjonalności, które z pewnością sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej atrakcyjna. 

Chcemy rozszerzyć funkcję aplikacji m.in. o monitoring zdrowia, możliwość tworzenia postów i relacji wideo, kalendarz zwierzaka, forum dyskusyjne. Zamierzamy również wprowadzić do niej bazę danych zaginionych zwierząt oraz rozwinąć jej obecny Marketplace o możliwości oferowania usług dla czworonogów – przez użytkowników i lokalne sklepy zoologiczne – zapowiada Bartosz Kotliński, członek rady nadzorczej Petgram. 

Po realizacji wspomnianych celów – aplikacja będzie miejscem łączącym nie tylko miłośników zwierząt, ale też osoby oferujące usługi i prowadzące biznes w branży zoologicznej. Taka idea może okazać się strzałem w dziesiątkę, bowiem wszystko, czego potrzebują właściciele zwierząt, znajdą oni w jednej aplikacji. W planach Petgram jest również stworzenie anglojęzycznej wersji aplikacji i mocne wejście na rynki zagraniczne. 

Jak widać – polski „zwierzęcy Instagram” ma wiele planów, które zamierza zrealizować, a tym samym stać się najlepszym tego typu produktem na rodzimym i zagranicznym rynku. Trzymamy kciuki. Naszym zdaniem Petgram to przemyślane rozwiązanie, które dla wielu właścicieli czwórnogów (i nie tylko) może okazać się bardzo praktyczne. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Informacja Prasowa

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama