Zobacz sowę, która uwielbia się bawić i kąpać!

Podczas szczególnie gorącego angielskiego popołudnia, pewna urocza sowa dostrzegła basen dla dzieci i bardzo ochoczo skorzystała z okazji, by się ochłodzić.

Na nagraniu uchwyconym przez znanego artystę i fotografa dzikiej przyrody Roberta E. Fullera można zobaczyć, jak puszczyk wskakuje do prowizorycznej kąpieli, międzyczasie rozglądając się na lewo i prawo w poszukiwaniu niebezpieczeństwa. Ptak na początku ostrożnie testuje wodę, a następnie zaczyna trzepotać skrzydłami, aby woda wzbiła się w powietrze i spłynęła na jego grzbiet.

„Basenik należy do moich dzieci, ale nie korzystały z niego od jakiegoś czasu, a na dodatek wypełnił się wodą deszczową” – powiedział autor nagrania. „Kiedy zauważyłem, że pisklę sowy używa go do kąpieli, postanowiłem skierować na niego jedną z moich kamer.
„W zeszłym roku sfilmowałem kilka puszczyków kąpiących się w stawie w moim ogrodzie” – dodał. „Byłem bardzo zaskoczony, gdy zobaczyłem, że ich pisklęta przyjęły dziecięcy brodzik dla własnej zabawy w tym roku” dodał żartobliwie.

Głównym powodem kąpieli zwierząt jest czyszczenie ich piór i wygląda na to, że dziecięce kąpielisko jest doskonałym miejscem, aby to zrobić 🙂

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama