Mały lisek się zgubił i poszedł za ludźmi i ich psem. Uratowali go (6 zdjęć)

Mały lisek przebywał sam w lesie od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie się zgubił i postanowił podążać za pierwszym żywym stworzeniem, jakie zobaczył. Poszedł za rodziną, która była na spacerze ze swoim psem. Na szczęście dobrzy ludzie się nim zajęli.

Rodzina Caballero z Tempe w Arizonie była na przechadzce z swoim terierem Olive. W drodze powrotnej dołączył do nich malutki, szary lis. Maleństwo miało około 20 centymetrów długości i przypominało kociaka. Weszło na trawnik w ogródku i zaczęło łapczywie pić wodę ze spryskiwaczy. Dopiero wtedy Caballerrowie zobaczyli, że to lis. Okazało się, że lisie dziecko miało 6 tygodni i było odwodnione.

Rodzina zdecydowała, że ​​najlepiej będzie skontaktować się z Southwest Wildlife Conservation Centre, aby uzyskać pomoc. Nie chcąc dotykać dzikiego zwierzaka i przenosić na nie ludzkiego zapachu, zwabili malca do kartonowego pudełka, w którym odebrała go organizacja pro zwierzęca. Lis został odkarmiony strzykawkami, a następnie przeszedł na stałe jedzenie.

Foxy (tak została nazwana przez dzieci rodziny Caballero) musi podrosnąć i nabrać sił. Wtedy zostanie połączona z niektórymi innymi lisami, które niedawno przybyły do ​​centrum, aby zostać wypuszczone na wolność, gdy będą wystarczająco silne.

Zdjęcia: Southwest Wildlife Conservation Centre, Arizona’s EMS Association, 12 News

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama