Ponad pół miliona dla bezdomniaków! Podsumowanie akcji #CharytatywnaChoinka 2023

Aż 524 881,41 zł zebrano w postaci darowizny finansowej i rzeczowej w ubiegłorocznej już akcji #CharytatywnaChoinka organizowanej przez Karmimy Psiaki Fundacji Sarigato. Ta wyjątkowa inicjatywa objęła swoim zasięgiem pomocy 1276 bezdomnych zwierząt z 76 sprawdzonych placówek z całej Polski. 

Akcja #CharytatywnaChoinka trwała od 6 listopada do 27 grudnia 2023 roku. Jej punktem kulminacyjnym było oficjalne wręczenie części darów, które jeszcze przed świętami trafiły do schroniska w Boguszycach Małych k. Rawy Mazowieckiej, prowadzonego przez Fundację Ostatnia Szansa. W ramach inicjatywy bezdomne psiaki i kociaki otrzymały 5687 paczek z konkretnym zapotrzebowaniem dla danego czworonoga, w tym 20 202,63 kg karmy i przysmaków, 2056 opakowań leków i specjalistycznych suplementów, 1908 sztuk akcesoriów. 

Podsumowując 6 edycję #CharytatywnaChoinka, chcemy też przypomnieć i zaprosić do cyklicznego wsparcia naszych akcji pomocowych dla zwierzaków. Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w skali domowego miesięcznego budżetu może nie być tak dużym obciążeniem, a dla bezdomnego czworonoga to szansa na lepsze życie i zdrowie. Pod opieką naszej fundacji są schroniska w całej Polsce, bardzo też wnikliwie przez nas sprawdzane pod kątem opieki nad zwierzakami – podkreśla Iwona Duda, Prezeska Fundacji Sarigato. 

6. edycję #CharytatywnaChoinka wsparli m.in.: Anna Nowak Ibisz, Aleksandra Kwaśniewska, Malwina Roczniok, Martyna Wojciechowska, Red Lipstick Monster, Małgorzata Opczowska, Ewa Gawryluk i wiele innych! Akcję wsparły również marki: Vet Expert, Raw Paleo, Herbapol, Fitmin, Brit, Moorland oraz Biowet Drwalew.

O nas: 

W ramach ogólnopolskiej akcji Karmimy Psiaki wspieramy bezdomne Psiaki i Kociaki ze schronisk w całej Polsce. Jesteśmy częścią Fundacji Sarigato.

Reklama

Do tej pory:

  • przekazaliśmy schroniskom łącznie ponad 271 080 kg karmy,
  • wsparliśmy 861 adopcji psów,
  • przeprowadziliśmy akcje edukacyjne, w których wzięło udział 370 188 osób.

Jak działamy?

Reklama
  • Zaopatrujemy schroniska w karmę dobrej jakości i niezbędna wyposażenie.
  • Szukamy domów dla porzuconych kotów i psów.
  • Finansujemy leczenie chorych zwierzaków.
  • Prowadzimy kampanie społeczne i akcje edukacyjne.
  • Koordynujemy wolontariat w schroniskach.
  • Organizujemy wydarzenia charytatywne.

Kontakt dla mediów: 

Paulina Woźniak
Project Manager Triple PR 
+ 48 519 600 066
e-mail: paulina.wozniak@triplepr.pl 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Informacja Prasowa

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama